Do projektu Hodina Zeme sa zapojí aj mesto Trenčín, v sobotu 24. marca môžete projekt podporiť aj vy


Foto: Do projektu Hodina Zeme sa zapojí aj mesto Trenčín, v sobotu 24. marca môžete projekt podporiť aj vy Foto: Mesto Trenčín

V rámci projektu Hodina Zeme sa symbolicky zhasnú spoločne s dominantami na celom svete aj historické pamiatky v Trenčíne. Už v sobotu 24. marca od 20:30 do 21:30  zhasne osvetlenie Mestskej veže, Mestského úradu, Synagógy, Farského a Piaristického kostola. Cieľom projektu je upozorniť na problémy, ktoré súvisia so zmenou klímy a ohrozujú našu planétu. 

Príroda je základom nášho života a od prírodných zdrojov, ktoré nám planéta poskytuje, sme priamo závislí. V súčasnosti tlačí ľudstvo prírodné systémy na okraj a Hodina Zeme je preto šancou využiť silu jednotlivcov a požadovať zmenu v myslení a konaní,“ informuje mesto Trenčín.

Do projektu sa stále môžu zapojiť aj ďalšie organizácie a inštitúcie, školy a pamiatky. Stačí vyplninť registračný formulár na stránke hodinazeme.svetelneznecistenie.sk .


Do akcie sa môžu zapojiť aj jednotlivci. Vypnutím svetla a elektriny na jednu hodinu spoločne s celým svetom môže každý prispieť k zvýšeniu povedomia o problematike budúcnosti našej planéty.

Organizátorom Hodiny Zeme na Slovensku je WWF Slovensko a Sekcia ochrany pred svetelným znečistením SAS pri SAV v spolupráci so Slovenským zväzom astronómov. V minulom roku kampaň u nás podporilo takmer 50 slovenských miest, 40 pamiatok, 70 organizácií a 30 škôl. 


Miesto: -
Dátum: 24.03.2018 - 20:30Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Trenčín