Na Mierovom námestí pokračujú prípravou pódia, opravený je aj chodník po prekladaní kanalizácie


Foto: Na Mierovom námestí pokračujú prípravou pódia, opravený je aj chodník po prekladaní kanalizácie Foto: Mesto Trenčín

Mesto Trenčín informovalo o postupe rekonštrukčných prác v centre. Na Mierovom námestí dnes odkryli časť dlažby a obnažili deväť pätiek, potrebných na ukotvenie pódia.

Zabetónované pätky boli pod dlažbou ukryté ešte v minulom roku. Dnes ich obnažili a od zajtra, utorka 13. marca, plánujú montáž ukotvenia nového pódia.

V tomto týždni pokračujú aj prípravné práce na osadenie nového integrovaného osvetlenia. Robotníci pracujú aj na rekonštrukcii Farských schodov a ukladaní dlažby.  


Okrem toho mesto informovalo o dokončení pokladania zámkovej dlažby na povrchu chodníka pri križovatke ulíc M. Rázusa a Študentskej.

Po modernizácii železničnej trate a prekladaní kanalizácie v tomto úseku firma chodník zaliala asfaltom, no podľa dohody mali povrch vrátiť do pôvodného stavu. Preto mesto od zhotoviteľa prác odmietlo prevziať upravený priestor. Teraz už je všetko podľa dohody, zámková dlažba je osadená. Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Trenčín