Pri závažnej tragickej nehode na diaľnici D1 pri Beluši zahynuli 2 osoby, 6 sa vážne poranilo


Foto: Pri závažnej tragickej nehode na diaľnici D1 pri Beluši zahynuli 2 osoby, 6 sa vážne poranilo
Galéria: 7 fotiek
Foto: KR PZ Trenčín

Včera, 11. marca 2018, došlo krátko po 20:00 k tragickej dopravnej nehode na diaľnici D1 pri obci Beluša, okres Považská Bystrica, v smere zo Žiliny do Bratislavy. Pri nehode zomreli 2 osoby, 6 sa zranilo.

Podľa doterajších informácii 21-ročný Roman z Vranova nad Topľou pravdepodobne nezvládol riadenie a prešiel s dodávkou zn. Mercedes Vito vpravo mimo jazdný pruh. Pravým bokom narazil do kovových zvodidiel. V dôsledku nárazu do zvodidiel sa poškodili obe pravé kolesa auta a vodič stratil kontrolu nad vozidlom.

Auto prešlo oblúkom cez oba jazdné pruhy a zastavilo sa až na betónovej bariére v strede diaľnice. Vozidlo sa tak stalo prekážkou v jazde ďalších áut. Narazili do neho ďalšie 2 vozidlá, ktorých vodiči sa zrážke už nestihli vyhnúť.

Auto zn. BMW 330, ktoré riadil 26-ročný Martin z Púchova náraz odhodil do stredových bariér niekoľko desiatok metrov od miesta zrážky. Do Mercedesu narazil aj VW Passat, ktorý riadil 59-ročný Xavér z Námestova.


[photo]407[photo]

V Mercedese sa viezlo celkovo 7 osôb. Dvaja spolujazdci, 42-ročný Miroslav a 26-ročný Peter z Vranova nad Topľou, zahynuli na mieste nehody. 46-ročný Ladislav a 50-ročný Milan utrpeli ťažké zranenia. Dvaja ďalší muži sa zranili len ľahko a vodič vyviazol bez zranení.

48-ročná spolujazdkyňa v BMW utrpela závažné poranenia a 3 ďalší pasažieri vyviazli len s ľahkými poraneniami. Vo vozidle Passat sa nezranil nikto.

Dychová skúška u všetkých zúčastnených vodičov vylúčila požitie alkoholu pred jazdou. Na vozidlách a na zvodidlách vznikla škoda, ktorú predbežne vyčíslili na cca 10 000 eur. Príčina a miera zavinenia sú zatiaľ predmetom vyšetrovania.

„Na miesto dopravnej nehody bol prizvaný aj súdny znalec z odboru cestná doprava. Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície z Považskej Bystrice začal trestné stíhanie v veci prečinu usmrtenie a ublíženie na zdraví. Dopravu počas dokumentovanie tejto tragickej dopravnej nehody riadili policajti a premávka na diaľnici bola obmedzená do 02.00 hodiny,“ informovala Elena Antalová, hovorkyňa KR PZ v Trenčíne. 
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Trenčín