Násilím jej vytrhol kabelku z rúk, keď sedela na autobusovej zastávke. Mužovi hrozí väzenie na 3 až 8 rokov


Foto: Násilím jej vytrhol kabelku z rúk, keď sedela na autobusovej zastávke. Mužovi hrozí väzenie na 3 až 8 rokov Foto: canva.com

Polícia v Partizánskom vyšetruje lúpež, ktorej sa dopustil 36-ročný muž. Ten na základe vykonaného vyšetrovania a dôkazov pristúpil od chrbta k žene počas toho, ako sedela na lavičke na zastávke hlavnej autobusovej stanice v Partizánskom. 

„Chytil popruh jej kabelky, ktorú mala prevesenú cez rameno. Poškodená držala kabelku oboma rukami, avšak obvinený jej ju násilím vytrhol, pričom sa roztrhol aj popruh na kabelke,“ informuje polícia Trenčianskeho kraja na sociálnej sieti. 

Žena mala v kabelke finančnú hotovosť v hodnote viac ako 500 eur, doklady a dioptrické okuliare. Páchateľ z miesta činu ušiel, no polícia po ňom začala intenzívne pátrať. Muža našli po dvoch hodinách, pričom ho okamžite obmedzili na osobnej slobode a následne ho umiestnili do cely policajného zaistenia.

„Vyšetrovateľ Policajného zboru z Partizánskeho spracoval na obvineného podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby. O tom, či bude stíhaný väzobne rozhodne súd,“ ozrejmila polícia s tým, že obvinenému v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: