V Trenčianskych Tepliciach už bezplatne nezaparkujete. Kúpeľné mesto prišlo s novou parkovacou politikou


Foto: V Trenčianskych Tepliciach už bezplatne nezaparkujete. Kúpeľné mesto prišlo s novou parkovacou politikou Foto: Mesto Trenčianske Teplice

Mestskí poslanci v Trenčianskych Tepliciach ešte koncom júna schválili návrh, podľa ktorého od 15. júla na vymedzených úsekoch miestnych ciest vstupuje do platnosti platené parkovanie. Toto nariadenia prinesie významné zmeny v systéme parkovania v meste.

„Hoci nariadenie vstúpi do platnosti v júli, jeho praktická implementácia bude závisieť od ukončenia obstarávania dodávateľa potrebného softwarového a hardwarového systému, ako aj realizácie príslušného dopravného značenia na komunikáciách,“ informuje mesto Trenčianske Teplice na svojej webovej stránke.

V praxi to znamená, že po zavedení nového parkovacieho systému už vodiči nebudú môcť parkovať bezplatne na vyznačených verejných parkovacích miestach, ako tomu bolo doposiaľ.


Mesto bude rozdelené do piatich parkovacích zón:

  • Zóna A: Sídlisko Štvrť na ulici SNP
  • Zóna B: Ulica Nádražná a Gen. M. R. Štefánika
  • Zóna C: Centrum mesta
  • Zóna D: Ulice Hurbanova, Ľ. Štúra, Bagárova a Pod Klepáčom
  • Zóna E: Ulica Červené kopanice

Koľko bude stáť parkovanie?

Ceny parkovného budú závisieť od zóny a typu parkovacej karty. Hodinové parkovné bude stáť od 1 eura do 1,5 eur za hodinu. Obyvatelia s trvalým pobytom v Trenčianskych Tepliciach budú mať možnosť zakúpiť si ročnú parkovaciu kartu už od 10 eur, zatiaľ čo rezidenti s trvalým pobytom v konkrétnom pásme zaplatia 20 eur ročne za bytovú jednotku,“ priblížilo mesto. Návštevníci mesta bez trvalého pobytu si budú môcť zakúpiť hodinové parkovanie alebo ročnú parkovaciu kartu “abonent” v cene 330 eur.

Platby za parkovanie budú možné viacerými spôsobmi - prostredníctvom SMS, mobilnej platobnej aplikácie alebo v hotovosti cez parkovací automat. Realizácia všetkých plánovaných zmien a zavedenie parkovacej politiky ako celku do praxe je plánované do konca tohto kalendárneho roka. Mesto bude priebežne informovať obyvateľov o ďalších detailoch a presnom dátume spustenia nového parkovacieho systému.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: