Vodič z Prievidze nabúral do zaparkovaného auta, koľko promile mu namerali?


Foto: Vodič z Prievidze nabúral do zaparkovaného auta, koľko promile mu namerali?
Galéria: 3 fotky
Foto: Polícia TN

V nedeľu v skorých ranných hodinách prebudil obyvateľov v Prievidzi škripot odretých pechov áut. Mladý vodič jazdiaci pod vplyvom alkoholu sadol do auta a spôsobil dopravnú nehodu. Do cesty sa mu priplietlo zaparkované auto.

Podgurážený 33-ročný muž sa dostatočne nevenoval vedeniu vozidla a na ulici A. Rudnaya v Prievidzi narazil do zadnej časti zaparkovaného vozidla, na ktorom spôsobil finančnú škodu. Opitý vodič si zároveň v dôsledku nárazu poškodil aj prednú časť svojho vozidla.


Galéria: 3 fotky

‍️K incidentu prišla policajná hliadka, okamžite vyhodnotila situáciu, ktorú potvrdila dychová skúška. „Po príchode hliadky z OO PZ Prievidza, sa vodič dobrovoľne podrobil dychovej skúške, ktorá skončila s pozitívnym výsledkom merania 2,00 promile. Opakovaná skúška skončila s rovnakým výsledkom,“ informovala o tom polícia prostredníctvom svojho profilu.

Mladý muž nie len, že ohrozil ostatných obyvateľov, ale spôsobil škody, za ktoré bude musieť zodpovedať. „Svojím konaním spôsobil škodu na majetku v približnej hodnote 1.500 eur. Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prievidzi vzniesol vodičovi obvinenie za prečin Ohrozenie pod vplyvom návykovej látky,“ dodala polícia.

️O tom, aký trest bude vodičovi udelený rozhodne súd. Polícia opakovane apeluje na vodičov, aby za volant nesadali pod vplyvom alkoholu a jazdili bezpečne a podľa predpisov cestnej premávky.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: