Nechcel sa zmieriť s tým, že odišla. Muž z Handlovej sa po rozchode vyhrážal svojej bývalej priateľke smrťou


Foto: Nechcel sa zmieriť s tým, že odišla. Muž z Handlovej sa po rozchode vyhrážal svojej bývalej priateľke smrťou Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Zadržali muža, ktorý sa nechcel zmieriť s tým, že sa s ním priateľka rozišla. Nezniesol odmietnutie, začal bývalú priateľku prenasledovať a vyhrážať sa jej smrťou. Teraz si posedí za mrežami. Informovala o tom polícia v Handlovej. 

„Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo dostatočne preukázané, že po rozchode takmer každý deň chodil okolo bydliska poškodenej a to v ranných aj v nočných hodinách. Vykrikoval na ňu vulgárne nadávky a osočoval ju. Dokonca jej mal viackrát povedať, že keď bude spať, tak jej pichne nožík do krku,“ informuje polícia. Správanie muža sa postupne stupňovalo a to až do takej miery, že sa mal dobíjať do vnútra bytového domu, kde žena žila a dokonca sa jej vyhrážal zabitím. Tá po tomto konaní nestrácala čas a požiadala políciu o pomoc.

Polícia situáciu preskúmala, muža v krátkej dobe vyhľadala, zadržala a teraz bude čakať vo väzbe na súd. „Vykonaným vyšetrovaním bol dostatočne odôvodnený záver, že páchateľ ženu dlhodobo prenasledoval takým spôsobom, že to u nej vzbudilo dôvodnú obavu o jej život a zdravie. Vyhľadával jej osobnú blízkosť, kontaktoval ju proti jej vôli a tak ju obmedzoval v obvyklom spôsobe života,“ upresňuje situáciu polícia.

Muž týmto správaním výrazným spôsobom obmedzil a zhoršil kvalitu života mladej ženy, za čo bude niesť následky. „Polícia v Handlovej obvinila 29-ročného muža z prečinu nebezpečného prenasledovania. Zároveň podala na obvineného prokurátorovi podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby, s ktorým sa súd stotožnil,“ uzatvára informácie polícia z Handlovej.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: