Vírus hepatitídy A sa už dostal v Novom Meste nad Váhom pod kontrolu


Foto: Vírus hepatitídy A sa už dostal v Novom Meste nad Váhom pod kontrolu
Galéria: 3 fotky
Foto: pexels.com

Nové Mesto nad Váhom sužoval od apríla nebezpečný vírus hepatitídy typu A. Zdá sa, že sa jeho šírenie podarilo konečne dostať pod kontrolu a obyvatelia sa viac nemusia obávať nákazy vo verejnom priestore. Mesto o správe z hygieny informovalo prostredníctvom svojej webovej stránky. 

Vírusu sa darilo šíriť najmä vďaka svojej dlhej inkubačnej dobe, ktorá sa môže prejaviť až mesiac po nakazení. Hepatitída A sa šírila najmä v školských zariadeniach. Nakaziť sa môžete kontaktom s nakazeným, dotykom infikovaného predmetu, nedostatočným umývaním rúk, či delením sa o osobné predmety ako fľaška, či hračka v škole. „Bezprostredne po oznámení o výskyte infekčného ochorenia, som spolu s mojim tímom a dotknutými organizáciami mesta komunikoval a spolupracoval s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva so sídlom v Trenčíne,“ povedal primátor mesta František Mašlonka.

Galéria: 3 fotky

Vďaka opatreniam, ktoré mesto zaviedlo sa podarilo po niekoľkých týždňoch dostať ochorenie, v rámci mesta, pod kontrolu. K dnešnému týždňu hlási Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trenčíne, že žltačka sa viac v rámci mesta nešíri„Dnes po komunikácií s RÚVZ v TN môžem s radosťou konštatovať, že žiadny ďalší výskyt ochorenia v Novom Meste nad Váhom nebol potvrdený. Nebol potvrdený ani počas inkubačnej doby 50 dní,“ upresňuje primátor. 

Primátor tiež vyjadril poďakovanie príslušným organizáciám, zdravotníkom, polícií a občanom za dodržiavanie hygienických predpisov, vďaka ktorým je šírenie nebezpečného ochorenia nateraz zastavené.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: