Intenzívny lejak a silný vietor postihne celý Trenčiansky kraj. Výstrahy potrvajú do zajtra


Foto: Intenzívny lejak a silný vietor postihne celý Trenčiansky kraj. Výstrahy potrvajú do zajtra Foto: pexels.com/Alex Conchillos

Počas nedele bude na Slovensku polojasno až polooblačno. Očakávať môžete aj búrky, ktoré prinesú krátkodobé ochladenie. Obyvatelia niektorých okresov by sa však mali spozornieť, keďže Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) opäť vyhlásil výstrahy.

Tentokrát sa týkajú okresov Ilava, Púchov a Považská Bystrica, pričom od 13:00 hod. tu bude platiť 1. stupeň meteorologických výstrah kvôli búrkam. Tie budú trvať do polnoci. SHMÚ tu očakáva prudký lejak s intenzitou 20 až 30 milimetrov zrážok za polhodinu. 

Dážď bude doplnený o silný vietor, ktorého nárazy môžu dosiahnuť od 65 do 85 kilometrov za hodinu. Ten môže spôsobiť škody menšieho rozsahu na porastoch a objektoch - lámanie konárov, pád slabších stromov či menšie škody na strechách domov.


„Intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. Pri búrkach môžu byť obmedzené ľudské aktivity a ohrozené zdravie,” zhodnotil SHMÚ a dodal, že za istých okolností môžu vznikať aj krúpy.

Aktualizácia zo 7. júla o 11:43 hod.:

Slovenský hydrometeorologický ústav vyhlásil výstrahy aj v ďalších okresoch, týkať sa preto budú celého Trenčianskeho kraja. Intenzívny lejak a silné búrky by mali prísť o 14:00 hod, pričom situácia sa zlepší až v pondelok 8. júla po 7:00 hod. ráno. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: