V Prievidzi vyčíňali zlodeji. Snažili sa ukradnúť aj auto s vybitou batériou


Foto: V Prievidzi vyčíňali zlodeji. Snažili sa ukradnúť aj auto s vybitou batériou Foto: Ilustračné foto/pexels.com

Na okraji Prievidze vyčíňali zlodeji. Vylámali zámky na garážach a kradli všetko, čo im prišlo pod ruku. Zálusk mali aj na auto, ktoré malo vybitú batériu. Po tom, čo našli nabíjačku, batériu začali ihneď nabíjať. Auto sa im však aj napriek tomu nepodarilo naštartovať. Informuje o tom portál noviny.sk.

„Do garáže chodievame pravidelne, tá vedľa bola vylomená. Potom ste zistili, že aj druhá je otvorená, tak sme volali mestskú políciu,“ uviedol majiteľ jednej z garáž Štefan. Po jeho oznámení mestskí policajti začali kontaktovať ostatných majiteľov garáží. K prípadu zavolali aj kolegov z obvodného oddelenia, ktorí začali trestné stíhanie pre zločin krádeže.

Po zlodejoch po tom, čo z dverí odcvakli zámky, zostali na zemi pohodené šrobováky. „Z uvedených garáží následne odcudzili rôzne náradie. Majiteľom obidvoch garáží vznikla doposiaľ nezistená škoda,“ informovala vedúca oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne Ingrid Krajčíková.

V jednej garáži sa im podarilo ukradnúť zimné pneumatiky. „Ten majiteľ hovoril, že chceli mu naštartovať auto. Mal ho zakryté. Odokryli ho a snažili sa ho naštartovať. Aj káble na baterku pripojili,“ dodal pán Štefan.


V okolí garáží policajti našli viacero porozhadzovaných vecí pochádzajúcich z krádeže. Podarilo sa im zaistiť množstvo stôp a momentálne prezerajú záznamy z kamier.Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: