S Ľubošom Dzúrikom sa rozlúčili aj známe osobnosti z Trenčína. Kaščák napísal do neba odkaz: Ďakujeme náš tata


Foto: S Ľubošom Dzúrikom sa rozlúčili aj známe osobnosti z Trenčína. Kaščák napísal do neba odkaz: Ďakujeme náš tata
Galéria: 3 fotky
Foto: FB Ľuboš Dzúrik

Nečakaná správa prišla koncom minulého týždňa, keď nás navždy opustil známy trenčiansky hudobník a spisovateľ Ľuboš Dzúrik. V hudobnom svete znamenalo jeho meno veľa, produkoval počas svojho života množstvo hudby a slov napísaných vlastným perom, za čo bol aj ocenený v roku 2020 cenou Radiohead awards za prínos do hudby.

Za Ľubošom, ktorý roky bojoval so zákernou chorobou Sklerózou multiplex, smútia mnohé osobnosti hudobného sveta. Osobný odkaz do neba sa mu rozhodol poslať Michal Kaščák, ktorý v čase pohrebu rozbiehal festival Pohoda, ktorý sa nesie v duchu lásky k hudbe. „Budem osobný, ako inak, veď nám zomrel tata. Verím, že jeho synovia Mišo a Martin nemajú problém s tým, že ich otec je aj tatkom mnohých ostatných,“ takto začína text, ktorý venoval zosnulému Ľubošovi Michal Kaščák.

Galéria: 3 fotky


V roku 1980 založil Dzúrik v Trenčíne kapelu Chór vážskych muzikantov, v ktorej hral na basgitaru a hudbe sa venoval aj po zvyšok svojho života. Kaščák píše na profile festivalu ako sa s nebohým “tatom” stretol „Po koncerte prišiel za nami, či by sme si s nimi nezahrali v Drietome. A verte mi, bolo to pre nás viac, ako keby za nami prišli The Rolling Stones a pozvali nás s nimi odohrať štadión vo Wembley. CHVM, trenčianski hrdinovia nás volajú do Drietomy, zázraky sa dejú. To bol začiatok našej spoločnej bratsko-otcovskej cesty,“ spomína riaditeľ Pohody.

Osobné vzťahy si dokázal hudobník vybudovať s mnohými známymi tvárami a za roky spolupráce a spoločných chvíľ si dokázal získať srdcia desiatok ľudí. „Roky som si myslel, že ho tak volám len ja. Až sme sa stretli v jednej debate s metalistami z Fyasca a keď mu oni povedali “tata”, všetko sa uzavrelo,“ uzatvára Kačšák. 

Ľuboš Dzúrik nás nečakane opustil 3. júla 2024.

 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: