Rektor Trenčianskej univerzity sa vyjadril k nestrannosti akademickej pôdy, študenti sú slobodní


Foto: Rektor Trenčianskej univerzity sa vyjadril k nestrannosti akademickej pôdy, študenti sú slobodní Foto: Google Maps

Rektor Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka aj prostredníctvom svojho facebooku informoval o postoji k piatkovému občianskemu zhromaždeniu a udelení voľna študentom.

„Naša univerzita si ctí princípy demokracie a slobody prejavu. Napokon, má to aj vo svojom samotnom názve - menom Alexandra Dubčeka. Účasť na občianskych zhromaždeniach, či pochodoch je slobodným a občianskym rozhodnutím každého študenta našej univerzity. A rovnako tak každého kolegu. Pokiaľ študenti požiadajú tento piatok popoludní o voľno, dekani všetkých fakúlt im vyjdú v ústrety,“ uvádza aj na svojom facebooku rektor univerzity Jozef Habánik.

Rektor sa zároveň vyjadril, že vedenie univerzity chápe napätú situáciu v spoločnosti, ale chce rešpektovať nestrannosť a apolitickosť akademickej pôdy.

„Inými slovami, kto sa chce vzdelávať, ten sa môže vzdelávať, kto chce ísť na pochod, môže ísť na pochod - tomu sa hovorí demokracia,“ doplnil Habánik.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu