Kde sa konali prvé výstavy? Sobotné prechádzky mestom vám odhalia zákutia trenčianskej galérie


Foto: Kde sa konali prvé výstavy? Sobotné prechádzky mestom vám odhalia zákutia trenčianskej galérie Foto: visit.trencin.sk

Dnes 6. júla vás mesto Trenčín pozýva na ďalšiu prechádzku z cyklu Prechádzky mestom so sprievodcom. Témou tej najnovšej bude Galéria M. A. Bazovského a významní výtvarníci. Nastáva však mimoriadna zmena, prechádzka začne už o 15:00 hod.

Galéria M. A. Bazovského prezentuje diela slovenského výtvarného umenia 20. a 21. storočia a výtvarného umenia v trenčianskom regióne. Je pomenovaná po maliarovi Milošovi Alexandrovi Bazovskom, ktorý prežil posledné roky vo vile na Kukučínovej ulici,“ priblížilo mesto na svojom webe.

Čo sa dozviete na júlovej prechádzke?

  • Kde sa konali prvé výstavy galérie a prečo práve na tom mieste?
  • Ktoré dielo Bazovského bolo zobrazené na poštovej známke v roku 1999 a pri akej príležitosti?
  • Aké druhy aktivít vykonáva galéria, okrem výstavnej činnosti?

Počas prechádzky sa pôjde do Galérie M. A. Bazovského, kde je zabezpečený lektorský výklad. Ak sa chcete dozvedieť viac o galérií, stretnutie začína o 15:00 hod. pri Kultúrno-informačnom stredisku na Mierovom námestí 9.

Prechádzka potrvá 90 minút a sprevádzať vás bude Zuzana Novodvorská. Vstupné pre dospelých je 2,50 eur a 1,00 euro pre deti od 6 rokov. Predpredaj lístkov zabezpečuje Kultúrno-informačné centrum v Trenčíne.

Foto: trencin.sk

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: