Trenčania opäť hádali budovu, ktorá je zobrazená na historickej fotografií


Foto: Trenčania opäť hádali budovu, ktorá je zobrazená na historickej fotografií
Galéria: 1 fotka
Foto: FB Trenčan

Vo verejnej skupine Trenčan na sociálnej sieti sa pravidelne objavujú hádanky s historickou fotografiou, ktoré zabávajú Trenčanov tým, že tipujú o akú budovu, či miesto sa jedná. Mnohí si tentokrát tipli nesprávne,  nová verzia budovy však stojí v meste dodnes.

Rozsiahla budova na začiatku Sihote, v ktorej sídlil známy podnik. Hádanka, ktorá vŕta hlavou nejdenému Trenčanovi. „Na fotografii je podľa mňa stará KARA, podľa všetkých indícií. V rokoch 1967 až 1969 bola postavená nová budova podniku KARA na Zlatovskej ulici pre 250 zamestnancov,“ znel jeden z tipov pod fotografiou.


Galéria: 1 fotka

K tomuto názoru sa pridali ďalší, ktorí tipovali známu Karu, no odpoveď bola nesprávna. Autor príspevku pomohol nápoveďou, ktorá znela: „novú budovu pre podnik postavili v roku 1969 a potom túto starú zbúrali.“ Jednou z opakujúcich možností bola dobre známa Odeva, ktorá však tiež nebola správnym riešením hádanky. 

Zopár jedincov však napísalo, že by sa mohlo jednať o budovu Zlatokovu, na ulici Martina Rázusa na Sihoti, čo nakoniec potvrdil sám autor a potešil tak hádajúcich. Erika píše, že: “odpoveď na hádanku bola tentokrát ťažká,” no potešilo ju, že mala nakoniec s hŕstkou tipujúcich pravdu.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: