Žiaci zo základnej školy urobili zbierku pre sociálne slabších a zaplatili im obed v známom Ilavskom bistre


Foto: Žiaci zo základnej školy urobili zbierku pre sociálne slabších a zaplatili im obed v známom Ilavskom bistre
Galéria: 3 fotky
Foto: bistro Kámo

Známe Ilavské bistro, ktoré zamestnáva znevýhodnených a hendikepovaných ľudí funguje po pokuse o zatvorenie na plné obrátky. Bistro sa po Slovensku preslávilo vďaka sociálnym sieťam, na ktorých majiteľ zverejňuje charitatívny princíp chodu zariadenia.

Návštevníci prídu a okrem dobrého jedla môžu zaplatiť bločky za obed iných a tak nakŕmiť ľudí, ktorí si jedlo nemôžu dovoliť. Tento systém pomoci ľudom v núdzi si všimli učiteľky Základnej školy z Trenčína, ktoré za pomoci detí urobili zbierku a bistro navštívili. „Celá trieda sa dohodla a urobila zbierku oblečenia, hračiek a školských tašiek do sociálneho šatníka. A taktiež celá trieda urobila aj finančnú zbierku a kúpili jedlo pre ľudí v núdzi na nástenku JEDLO ZADARMO,“ píše dojatý majiteľ na profile bistra.


Galéria: 3 fotky

Gesto ocenili nielen majitelia a zamestnanci, ale aj ľudia v diskusií, ktorí nešetrili pochvalnými slovami na nápad učiteliek. „Je vidieť, že učitelia odvádzajú výbornú prácu. A ja som nesmierne rád, že ľudia nachádzajú vo svojich srdciach tú našu slovenskú ochotu a lásku,“ píše pán pod pseudonymom Pádre. Chválou a uznaním nešetrila ani pani Viera, ktorá vyzdvihla prácu učiteliek aj detí s dobrým úmyslom. „Veľká pochvala pani učiteľkám a deťom. Učia ich, že život je rôznorodý.“

Majiteľ bistra nevie, ktorá zo škôl konkrétne prišla na návštevu, no dozvedel sa, že deti boli z Trenčína. „Na tejto triede a žiakoch bolo vidieť že majú úžasných učiteľov, ktorí ich učia nie len predpísané učivo, ale učia ich aj ako by to malo v živote fungovať, a nie len teoreticky, ale pomoc druhým ľuďom v praxi. Tento váš úžasný skutok veľa pre nás a našu prácu znamená a dodal nám veľa síl,“ dodáva majiteľ bistra.  


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: