Hliadka z Púchova si všimla podozrivo idúce auto. Vodič nafúkal viac ako 3 promile


Foto: Hliadka z Púchova si všimla podozrivo idúce auto. Vodič nafúkal viac ako 3 promile Foto: Facebook/Polícia SR – Prešovský kraj

Podozrivé auto mala policajná hliadka od začiatku pod dozorom. Podgurážený vodič si trúfol na cestu autom medzi obcami aj v dezolátnom stave. „Hliadka Obvodného oddelenia PZ Púchov si všimla jazdu vodiča vozidla Citroen. Ten jazdil od obce Lazy pod Makytou smerom na obec Lysá pod Makytou. Pri vychádzaní na cestu I/49 vpravo prešiel do protismernej časti vozovky a tam vyšiel na chodník.“ informuje polícia na sociálnej sieti. 

Potom však vodič nezvládol riadenie a auto si odstavil rovno na ceste v protismere. Hliadka z Púchova okamžite muža podrobila dychovej skúške, ktorá potvrdila podozrenie. „Hliadka zjavne alkoholom ovplyvneného vodiča podrobila dychovej skúške, ktorá krátko po 21:00 hod. skončila s výsledkom 3,19 promile alkoholu v dychu.“ Opakovaná dychová skúška neskôr ukázala o niečo nižšiu hodnotu a to 3,02 promile.

Vodič bol na mieste policajnou hliadkou obmedzený na osobnej slobode a po zadržaní umiestnený do cely policajného zaistenia. „Poverený príslušník PZ Okresného dopravného inšpektorátu v Považskej Bystrici obvinil 25 – ročného muža z prečinu Ohrozenie pod vplyvom návykovej látky,“ dodáva polícia vo svojom vyhlásení.

Zdá sa, že tento mladý muž rád riskuje, pretože bol už v minulosti obvinený a trestaný za iný trestný čin. „Obvinený, ktorý bol už aj v minulosti súdne trestaný, čaká na výrok o svojej vine alebo nevine v cele policajného zaistenia.“

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: