FOTO: Trenčianska univerzita získala povolenie na vybudovanie internátu. Pozrite sa, ako by mal vyzerať


FOTO: Trenčianska univerzita získala povolenie na vybudovanie internátu. Pozrite sa, ako by mal vyzerať
Galéria: 4 fotky
Foto: tnuni.sk

Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne získala stavebné povolenie na vybudovanie nového vysokoškolského internátu. Na univerzite sa každý rok vzdeláva viac ako 2500 študentov na 4 fakultách a 2 celouniverzitných pracoviskách.

Rektor Trenčianskej univerzity Jozef Habánik priznal, že na investičnom zámere vybudovania študentského domova a univerzitnej knižnice intenzívne pracujú už od roku 2021. Plánovaná kapacita internátu je 130 lôžok. Celkové náklady na projektovú dokumentáciu boli vo výške 360-tisíc eur.

Novostavba objektu študentského domova pozostáva zo štvorpodlažnej ubytovacej časti s 32 dvojizbovými apartmánmi a 1 bezbariérovým apartmánom, päťpodlažného objektu univerzitnej knižnice prístupnej aj verejnosti, ale ja viacúčelovej sály s variabilným usporiadaním, s možnosťou organizovania konferencií alebo slávnostných akademických obradov,“ píše sa na webe univerzity.


Dopravné napojenie je riešené priamo z priľahlej komunikácie, z ktorej je prístup aj na 78 km dlhú cyklotrasu. Súčasťou internátu má byť univerzitná knižnica aj univerzitná kaviareň.

Celkovo tam vznikne 34 parkovacích miest, vonkajšie parkovisko bude mať 10 parkovacích státí a v garáži pod ubytovacou časťou bude vybudované parkovisko pre 24 vozidiel.

Výstavba internátu je krok k zlepšeniu kvality študentského života, podpore mladých talentov a vytvoreniu nadštandardného bývania študentov na Slovensku. Našim cieľom je vytvoriť miesto, kde sa budú študenti cítiť ako doma, budú mať kľud na štúdium, školu „na skok“ od ubytovania a kde budú môcť naplno rozvíjať svoj potenciál,“ doplnil rektor.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: