FOTO: Najnovšie výstavy v Trenčíne. Pozrite si fotky s Petrom Saganom v KIC či Krajinu nehy v Mestskej veži


FOTO: Najnovšie výstavy v Trenčíne. Pozrite si fotky s Petrom Saganom v KIC či Krajinu nehy v Mestskej veži
Galéria: 9 fotiek
Foto: trencin.sk

Pri prechádzke Mierovým námestím sa môžete zastaviť v Kultúrno-informačnom centre (KIC) Trenčín, kde je dostupná výstava fotografií venovaná jednému z najúspešnejších a najobľúbenejších cyklistov Petrovi Saganovi.

O pár metrov ďalej v interiéri Mestskej veže nájdete obrazy plné nehy od výtvarníčky Barbary Issa Wagner. Ak sa vyberiete do Kultúrno-kreatívneho centra Hviezda, do stredy 3. júla tam svoju tvorbu vystavuje Braňo Kristín. Jeho výstava je zameraná na abstraktné umenie.


Krajina nehy v Mestskej veži

Vo vnútorných priestoroch Mestskej veže nájdete do 14. júla obrazy pokojného sveta, plného snov a fantázie. Ich autorkou je výtvarníčka Barbara Issa Wagner, ktorá v minulosti pracovala v ateliéri Teresy Dara v Barcelone. Počas svojho profesionálneho života absolvovala študijné cesty do Španielska, Francúzska, Nemecka či Rakúska.


Jej obrazy sa nachádzajú v súkromných i verejných zbierkach po celej Európe, USA, Austrálii, Indii a Číne. Aktuálne vystavuje hlavne v Českých krajinách, Rakúsku, Nemecku, Španielsku a Francúzsku. Je členom Skupiny Interció v Barcelone, International homme d’arts Fabourien a Únie výtvarných umelcov ČR,“ uviedlo mesto na svojom webe.

Mestská veža je otvorená každý deň od 10:00 do 18:00 hod. Vstupné pre dospelých je 2 eurá, deti do 6 rokov majú vstup zdarma. Deti od 6 do 15 rokov, študenti, dôchodcovia a ZŤP platia 1 euro. V rámci skupinového vstupu (min. 10 osôb) zaplatia dospelí 1 euro a deti 0,50 centov.

Peter Sagan v KIC

V Kultúrno-informačnom centre sa do štvrtka 27. júna budú nachádzať fotografie Tomáša Školníka na výstave Pocta šampiónovi – Peter Sagan. Tomáš Školník na fotografiách verne zachytil aj emócie fanúšikov a krásu lokalít, kadiaľ vedie trasa pretekov.

Fotografie približujú dianie na najvýznamnejších pretekoch profesionálnej cyklistiky, akými sú majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike, Paríž – Roubaix, etapové preteky Tour de France alebo preteky Okolo Slovenska. Vstup na výstavu je zdarma.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: