Odtrhnutá cesta aj zosypaná pôda. V Čavoji majú plné ruky práce s odstraňovaním škôd po prívalových dažďoch


Foto: Odtrhnutá cesta aj zosypaná pôda. V Čavoji majú plné ruky práce s odstraňovaním škôd po prívalových dažďoch
Galéria: 3 fotky
Foto: Obec Čavoj

Nedávne intenzívne dažde spôsobili starosti viacerým obyvateľom rôznych miest a obcí po Slovensku. Povodne potrápili aj obec Čavoj v okrese Prievidza, ktorá ešte v nedeľu 9. júna dopoludnia vyhlásila tretí stupeň povodňovej aktivity. V dôsledku množstva búrok v poslednom období a kvôli prívalovému dažďu v nedeľňajších nočných hodinách došlo v Čavoji k zosuvu pôdy a následnému odtrhnutiu a zasypaniu miestnej komunikácie.

Podľa starostky Anny Gulášovej dážď v obci spôsobil škody na vodozádržných opatreniach a takmer na všetkých miestnych komunikáciách. „Mnohé z nich sú vymyté až do hĺbky 50 centimetrov, na iných miestach sú nánosy blata, štrku a kameňov,“ uviedla starostka. Obec sa nachádza v kopcovitom teréne, preto voda z lesov a lesných ciest stiekla aj na miestne komunikácie.

Včerajšie počasie opäť neprialo a potrápilo miestnych. Momentálne odstraňujú spôsobené škody, práce by mali trvať pravdepodobne do konca týždňa. Naďalej však platí tretí stupeň povodňovej aktivity v obci. Počasie dnes v utorok 11. júna už vyzerá priaznivejšie. Nemalo by pršať ani sa vyskytovať búrky. Prečítajte si viac: