Len 18-ročný vodič má na krku smrť chodca. Zrazil ho na ceste v Dubnici nad Váhom


Foto: Len 18-ročný vodič má na krku smrť chodca. Zrazil ho na ceste v Dubnici nad Váhom
Galéria: 3 fotky
Foto: Facebook/Polícia SR - Trenčiansky kraj

Včera večer, krátko po 21:00 hod., došlo na Ulici Obrancov mieru v Dubnici nad Váhom k smrteľnej dopravnej nehode. Na ulici zrazil 18-ročný vodič chodca, ktorý prechádzal cez cestu. 69-ročný chodec na mieste zomrel.

„Na základe doteraz zisteného, 18-ročný vodič vozidla značky Peugeot sa pravdepodobne dostatočne nevenoval vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke. Následkom toho pravým predným rohom vozidla zachytil 69-ročného chodca, ktorý v tom čase prechádzal cez cestu z ľavej strany na pravú. Po náraze chodca odhodilo vpravo na vozovku,“ uviedla polícia Trenčianskeho kraja na sociálnej sieti. 

Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie

Muž pri zrážke s vozidlom utrpel vážne zranenia, ktorým na mieste podľahol. Dychová skúška vodiča vyšla negatívne. Požitie alkoholických nápojov u chodca bude skúmané pri pitve. Polícia na mieste vykonala obhliadku miesta činu aj za prítomnosti znalca z odboru cestnej dopravy.

„Vyšetrovateľ Policajného zboru z Trenčína začal trestné stíhanie vo veci prečinu Usmrtenie. Presné príčiny a okolnosti tejto nehody sú v štádiu vyšetrovania,“ dodali z polície.Prečítajte si viac: