FOTO: Hasiči zasahovali na viacerých úsekoch Trenčianskeho kraja, zrážky stále silnejú


FOTO: Hasiči zasahovali na viacerých úsekoch Trenčianskeho kraja, zrážky stále silnejú
Galéria: 7 fotiek
Foto: Hasiči Nitrianske Pravno

Trenčiansky kraj vyšiel po nočných búrkach opäť najhoršie. Obyvatelia viacerých miest a obcí zachraňujú za pomoci hasičov svoje majetky. Niektoré sú už nenávratne preč, o niektoré sa usilujú aj dobrovoľní hasiči.  

Ako píše portál imeteo.sk, v nočných hodinách si intenzívny lejak užili najmä na severozápade Slovenska. „V Trenčianskom kraji zaznamenali najvyšší úhrn zrážok, ktoré dosiahli až 47 mm. To sa odrazilo aj na hladine vodných tokov. Podľa slov miestnych došlo k vyliatiu napriek týždňovým zabezpečovacím prácam pred 3. stupňom povodňovej aktivity.“ Pričom hasiči tu pracujú takmer nepretržite, vodu sa nedarí dostať po kontrolu.


Galéria: 7 fotiek

Nebezpečenstvo prinášajú nielen povodne vytápaním obydlí, ale aj nánosy bahna a nestabilné stromy, ktoré museli hasiči z Nitrianskeho Pravna spíliť. Starosta obce vyslal hasičov, aby preskúmali stav stromov v okolí cesty, ktoré boli poničené nepriaznivým počasím a škodcami. „Po príjazde jednotky na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že po včerajšej silnej búrke a pre zlú kondíciu sú stromy nebezpečné, v doslova havarijnom stave.“ píšu na sociálnej sieti hasiči z nitrianskeho Pravna. 

Po zhodnotení stavu veliteľ zásahu rozhodol o odstránení štyroch nebezpečných stromov, aby sa predišlo prípadnému ohrozeniu života, zdravia alebo majetku občanov. „Jednotka pomocou ručných reťazových motorových píl stromy bezpečne spílila, miesto zásahu upratala a následne sa vrátila na základňu.“ dodávajú hasiči. 

Pre západ a severozápad Slovenska platí v dnešných dňoch 2. stupeň meteorologickej výstrahy a 2. stupeň hydrologickej výstrahy. Ďalšie búrky môžeme očakávať opäť dnes vo večerných hodinách.Prečítajte si viac: