Žene v Bánovciach nad Bebravou mal podávať drogy bez jej vedomia vlastný manžel. Už nad sebou premýšľa v cele


Foto: Žene v Bánovciach nad Bebravou mal podávať drogy bez jej vedomia vlastný manžel. Už nad sebou premýšľa v cele Foto: canva.com

Polícia Slovenskej republiky informovala prostredníctvom tlačovej správy na svojej stránke, že rieši bizarný prípad v Bánovciach nad Bebravou. Zúfalá žena podala polícií trestné oznámenie, že má podozrenie, že jej manžel potajomky dáva drogy do nápojov.

Poškodená údajne na sebe cítila, že nie je v poriadku. Mala rozšírené zreničky, neovládateľné pohyby tela a neprestávajúce sucho v ústach. Podľa výpovede mala trpieť nervozitou a nespavosťou. Rozhodla sa situáciu riešiť a kúpila si voľno predajný multidrogový test na zistenie prítomnosti omamných a psychotropných látok, ktorým sa jej podozrenie potvrdilo.

„Polícia muža v zmysle zákona zadržala, pričom u neho zaistila 4 ks vreciek s obsahom bielej kryštalickej látky. Na základe predbežného vyjadrenia Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ sa jednalo o metamfetamín.“ informuje polícia na webe. 

Polícia uvádza, že zo zaisteného množstva drogy by bolo možné pripraviť minimálne 6 jednotlivých dávok drogy, ktorá môže výrazným spôsobom ovplyvniť psychiku človeka. „Páchateľ sa k podávaniu drog svojej manželke priznal. Vyšetrovateľ PZ z Bánoviec nad Bebravou vzniesol obvinenie 26-ročnému mužovi pre spáchanie zločinu Šírenie toxikománie v súbehu s prečinom Nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.“ 

Mladý muž má teraz si týmto správaním zarobil na poriadne problémy. „Obvinený bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Bol na neho spracovaný podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby, o ktorom dnes rozhodne súd.“ informuje polícia.

Prečítajte si viac: