Muž sa vyhrážal primátorke mesta, že ju odstráni z vedúceho kresla. Polícia ho zadržala


Foto: Muž sa vyhrážal primátorke mesta, že ju odstráni z vedúceho kresla. Polícia ho zadržala Foto: canva.com

Polícia zadržala a obvinila muža, ktorý sa opakovane vyhrážal primátorke mesta v Trenčianskom kraji. Prostredníctvom e-mailu jej poslal niekoľko výhražných správ. Napísal jej, že ju odstráni z primátorského kresla. Informovala o tom trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti.

Mesto bude v správach po celom svete, napísal

Primátorku najskôr v e-maile žiadal o prácu, následne ju obviňoval, že mu žiadnu prácu a pomoc neposkytla. Neskôr pritvrdil a vyhrážal sa jej, že ju odstráni z primátorského kresla. „V správach okrem iného napísal, že mesto, ktorého primátorke sa vyhrážal, bude v správach po celom svete a na chvíľu sa preruší vojna Ukrajina – Rusko. Taktiež uviedol, že ak ju niekto odstráni z mesta bude to on, odstráni ju a aj celé mestské zastupiteľstvo,“ uviedli z polície.

Primátorke tiež napísal, že si nevie predstaviť jeho hnev a že bude veľmi trpieť. Tieto vyhrážky ju vystrašili, preto požiadala políciu o pomoc. Páchateľa v zmysle zákona zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia. Po vykonaní potrebných procesných úkonov voči 55-ročnému mužovi vzniesli obvinenie z prečinu nebezpečného vyhrážania. Polícia zároveň navrhla väzobné stíhanie.

Prečítajte si viac: