23-ročný mladík nabúral do stojaceho auta, z miesta ušiel a nabúral do plota - nafúkal 2,23 promile


Foto: 23-ročný mladík nabúral do stojaceho auta, z miesta ušiel a nabúral do plota -  nafúkal 2,23 promile Foto: KR PZ Trenčín

V nedeľu večer, 25. februára o 20:50, dokumentovala policajná hliadka dopravnú nehodu, ku ktorej došlo v obci Horná Sŕnia. 23-ročný Michal spôsobil viaceré škody, a to od vplyvom alkoholu. 

23-ročný vodič jazdil autom Fiat Brava v obci a pravdepodobne nezvládol riadenie, alebo sa mu dostatočne nevenoval, a vrazil do zaparkovaného auta Audi A4. Na stojacom aute poškodil celú jeho ľavú stranu.

Ani po tejto udalosti však auto nezastavil a pokračoval v jazde smerom na ul. Mostíková. Tam odbočil doprava a s vozidlom ostal stáť. Na aute bola vyzutá pravá predná pneumatika, čo znemožnilo vodičovi ďalšiu jazdu. 23-ročný mladík aj napriek tomu zaradil spiatočku a narazil do oplotenia rodinného domu.

Polícia po príchode namiesto podrobila vodiča dychovej skúške, ktorá v jeho dychu preukázala prítomnosť 1,07 mg/l, čo predstavuje 2,23 promile.

„Po vyčíslení škody na poškodenej Audi a na oplotení rodinného domu Michala neminie obvinenie z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Za prečin ohrozovania pod vplyvom návykovej látky je v zmysle zákona trest odňatia slobody až na jeden rok,“ uvádza Elena Antalová, hovorkyňa KR PZ v Trenčíne. 


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Trenčín