Trenčianske folklórne slávnosti oslavujú 42 rokov. Bohatý program na vás čaká už dnes poobede


Foto: Trenčianske folklórne slávnosti oslavujú 42 rokov. Bohatý program na vás čaká už dnes poobede
Galéria: 3 fotky
Foto: Obec Mníchová Lehota

Slávne Trenčianske folklórne slávnosti pokračujú vo svojej histórii už tento týždeň 7 - 8. júna v Mníchovej Lehote. V poradí 42. ročník odštartuje v kultúrnom dome uprostred obce zábavou pre celú rodinu. Hlavný program bude prebiehať v sobotu nad obcou pri Amfiteátri.

V piatok 7. 6. 2024 nielen pre členov rôznych folklórnych kolektívov ale aj pre širokú verejnosť ponúkame a zároveň pozývame na zážitkový teoreticko-praktický tanečný seminár, workshop s vynikajúcim lektorom Vladom Mišíkom,“ informuje o podujatí Trenčianske osvetové stredisko. Tento rok si na svoje prídu Trenčania z oblasti Kubrá, pretože program bude zameraný práve na ich históriu. „Tento rok sa Vlado Mišík zameral na konkrétnu tanečnú oblasť Kubrú, jej tanečnú tradíciu v starých filmových záznamoch, v slove, ale aj na vlastné oči, uši a nohy,“ dodáva stredisko prostredníctvom svojej stránky.

Galéria: 3 fotky

Sobota odštartuje program o 14:00 pri amfiteátri  a bude plná tanečných, speváckych aj hudobných vystúpení folklórnych súborov z celého Trenčianskeho kraja, naprieč okolím Trenčína až po Považskú Bystricu a Papradno, odkiaľ pochádza mnoho úspešných folkloristov.

Slávnosti sú venované sviatku tradičnej ľudovej kultúry, ktorý ponúka vystúpenia vynikajúcich folklórnych kolektívov trenčianskeho regiónu, prezentáciu remeselníkov s ukážkami a výsledkami tvorby, tanečnú školu ľudových tancov a rôzne iné aktivity od detí až po seniorov.Prečítajte si viac: