Pomôžte zachovať 37-ročnú tradíciu festivalu Gympelrock. Na jeho záchranu študenti vytvorili zbierku


Foto: Pomôžte zachovať 37-ročnú tradíciu festivalu Gympelrock. Na jeho záchranu študenti vytvorili zbierku Foto: Facebook/Gympelrock

Multižánrový hudobný festival Gympelrock žiada verejnosť o pomoc. Jeho 37-ročná tradícia je pre nedostatok financií ohrozená. Ako tvrdia samotní organizátori, kameňom úrazu sa stali granty. Mesto Trenčín požiadali o sumu 3 635 eur, ktorá im mala pomôcť preplatiť väčšinu kapiel či pokryť náklady spojené s propagáciou festivalu. Mesto im však napokon poskytlo len 1 150 eur. Aj napriek tomu, že nejde o zanedbateľnú sumu, mohli z nej vyplatiť iba headlinera a občerstvenie pre kapely.

Podobný scenár sa zopakoval aj v rámci grantu od Trnavského samosprávneho kraja. Namiesto sumy 2 650 eur dostali 600 eur. Nejde ani len o polovicu toho, čo musia zaplatiť zvukárom, pričom na ostatné kapely im nezostane dostatok finančných prostriedkov.

V súčasnosti im chýba 1 300 eur k tomu, aby mohli doplatiť všetko, čo zatiaľ nemohli. Jeho zachovanie je dôležité aj pre študentov stredných škôl, ktorí majú možnosť ho organizovať. Ide pre nich o jedinečnú príležitosť, ako vstúpiť na umeleckú scénu a získať užitočné skúsenosti z oblasti organizácie festivalu.

V minulosti v rámci neho vystúpili zvučné slovenské mená, ako Para, Modré Hory, Puding pani Elvisovej, Bez ľadu a skladu či Slobodná Európa. Festival sa zároveň snaží nadväzovať spoluprácu aj s ostatnými strednými školami v Trenčíne. Počas predošlých rokov Škola umeleckého priemyslu získala tak príležitosť prezentovať v priestoroch podujatia svoje práce.

Peniaze z kampane budú použité najmä na chod festivalu a zabezpečia, aby všetko prebehlo oveľa hladšie a bez komplikácií. Čiastka nám pomôže pokryť časť honoráru pre účinkujúcich umelcov a taktiež zabezpečiť návštevníkom väčší komfort a bezpečnosť,“ uvádzajú študenti, ktorí sa na festivale podieľajú. Pomôcť mu zotrvať v umeleckom svete môžete prostredníctvom zbierky, ktorá prebieha cez portál Donio

Prečítajte si viac: