Bežci z Považskej Bystrice pobežia z Košíc do Bratislavy. Pomôžu tak zdravotne znevýhodnenej Dominike


Foto: Bežci z Považskej Bystrice pobežia z Košíc do Bratislavy. Pomôžu tak zdravotne znevýhodnenej Dominike Foto: Facebook/Karol Janas - Primátor Mesta Považská Bystrica

Už dnes vypukne bežecké podujatie Spoznaj Slovensko BEHom 3 dní. Prebiehať bude od piatku 7. júna do nedele 9. júna. Uskutoční sa pod záštitou spoločnosti Volvo Car Slovensko.

Svoju účasť potvrdili aj bežci z Považskej Bystrice, ktorých tím sa volá Bystrica Team. Informoval o tom na sociálnom médiu Facebook primátor Považskej Bystrice Karol Janas. Po trase dlhej viac ako 520 kilometrov pobežia rôznymi zákutiami Slovenska z Košíc do Bratislavy.

Nejde však len o obyčajný beh, jeho myšlienka má charitatívny charakter. Nadšenci z Považskej Bystrice sa ním rozhodli podporiť Dominiku z mestskej časti Dolný Moštenec, ktorá v živote nemala toľko šťastia.

Dominiku od detstva trápia pohybové ťažkosti. Na ceste k lepšiemu životu jej pomáhajú cvičenia pod dozorom fyzioterapeutov. Posledné roky sa ich pravidelne zúčastňuje v rehabilitačnom centre Svetielko v Trenčíne. Jej mamina Slavka tak každý rok prostredníctvom sociálneho média Facebook prosí dobrých ľudí, ktorí by jej prispeli 2 % z ich daní. Veľká časť z príspevku pokrýva práve cvičenia v Svetielku, ktoré Dominike veľmi pomáhajú.


Zdroj: Facebook/Slavka Kostková Briestenská

Počas minulého roku vo februári v obci Pružína prebehla benefičná aukcia s hudobnou skupinou Crom, ktorej výťažok bol venovaný na Dominikinu liečbu. Jej mamina je vďačná za každý finančný príspevok určený pre jej dcérku, rovnako ako aj za odhodlanie tímu bežcov z Považia. Tí jej tak prostredníctvom finančnej zbierky prispejú na rehabilitácie a kvalitnú lekársku starostlivosť.

„Som im za túto akciu a za podporu našej Dominiky veľmi vďačná. Väčšina z nich nás pozná. Vedia, že musí od malička cvičiť, že jej život sa točí okolo rehabilitácií, ktoré si našťastie Dominika veľmi zamilovala a veľmi rada chodí cvičiť do Svetielka v Trenčíne. Je to od nich úžasné gesto a ja si to nesmierne vážim,“ uviedla pre Trenčínak pani Slavka.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: