Od piatka v Trenčíne čakajte kvôli prerábke mostu obmedzenia v doprave


Foto: Od piatka v Trenčíne čakajte kvôli prerábke mostu obmedzenia v doprave Foto: NDS

Na moste pri Chocholnej budú od zajtra prebiehať údržbové práce, kvôli ktorým bude obmedzená premávka. Most sa nachádza na ceste prvej triedy I/9 pred Trenčínom. V rámci opráv sa vymenia zábradlia a namontujú nové, takisto bude zrealizovaná aj sanácia ríms. Informuje o tom Národná diaľničná spoločnosť na svojich stránkach. 

Práce budú realizované konkrétne v úseku mosta Chocholná – Velčice v 12,300-13,180 kilometri .„Z dôvodu zaistenia bezpečnosti práce bude modernizácia mosta prebiehať za čiastočného obmedzenia premávky,” informuje NDS s tým, že dopravné obmedzenia sa začnú v piatok už tento o 7.00 h a potrvajú až do 27. júna do 18.00 hodiny.

Práce plánuje spoločnosť realizovať v 2 etapách. V prvej budú práce prebiehať na ľavej strane mosta v smere na Drietomu a v druhej etape budú práce prebiehať na opačnej strane mosta, na pravej strane v smere do Trenčína. „Počas prvej etapy bude doprava presmerovaná do odbočovacieho pruhu smer Bratislava. Počas 2. etapy bude doprava presmerovaná do protismerného odbočovacieho pruhu smer Bratislava. V rámci oboch etáp bude doprava vedená v režime 1+1,“ upozorňuje NDS.

V súvislosti s opravami žiada spoločnosť o zhovievavosť vodičov, aby dodržiavali dopravné obmedzenia a rýchlostné obmedzenia, najmä kvôli bezpečnosti pracovníkov. „Záleží nám totiž nielen na bezpečnosti motoristov, ale aj na zachovaní bezpečnosti našich pracovníkov v teréne. Prosíme, buďte obozretní a ohľaduplní voči nim.“ Ďalej uvádza, že práve najčastejším dôvodom nehôd, často aj smrteľných, je totiž práve nepozornosť alebo nerešpektovanie predpísanej zníženej rýchlosti.


Prečítajte si viac: