FOTO: V Dubnici nad Váhom obnovia viacero športovísk a vybudujú nové workoutové ihrisko


FOTO: V Dubnici nad Váhom obnovia viacero športovísk a vybudujú nové workoutové ihrisko
Galéria: 19 fotiek
Foto: dubnica.eu

Pred nedávnom mesto Dubnica nad Váhom zrealizovalo a sprístupnilo parkovisko na sídlisku Centrum II. To bezprostredne susedí so športovým areálom, ktorý si vyžaduje rozsiahlu obnovu. V rámci veľkej investičnej akcie sa obyvatelia dočkajú jeho komplexnej obnovy.

Investícia v hodnote 1,3 milióna eur sa radí medzi tie najväčšie spomedzi prebiehajúcich investícií mesta. V tejto sume sa okrem obnovy troch športovísk vrátane dvoch detských ihrísk podarí vybudovať aj úplne nové workoutové ihrisko.

Našou prioritou je okrem postupného znižovania modernizačného dlhu v meste aj vytvárať podmienky pre spokojný život všetkých obyvateľov. Do toho, samozrejme, spadá aj rekonštrukcia športovej infraštruktúry a jej rozširovanie. Teší ma, že len v týchto dňoch finišuje prvá etapa nového skateparku a my môžeme oznámiť začiatok prác na ďalšom významnom projekte, ktorý zvýši komfort a rozšíri možnosti pre športové vyžitie v našom meste,“ uviedol primátor mesta Peter Wolf.


Rekonštrukciou prejdú aj vnútrobloky na sídlisku Pod hájom a na Kollárovej ulici, kde sa hokejbalové ihrisko dočká mantinelov a nového povrchu, rovnako ako aj ostatné dotknuté ihriská. Priaznivci workoutu sa môžu tešiť na úplne nové športovisko na ulici Partizánska.

V rámci projektu budú workoutové prvky zakomponované aj do ihriska na sídlisku Centrum II. Primátor doplnil, že ide o investíciu, ktorú v plnom rozsahu financuje mesto z vlastného rozpočtu. Realizácia projektu je podľa zmluvy naplánovaná na 6 mesiacov s tým, že športoviská sa budú rekonštruovať postupne.

Doplnené bude, samozrejme, aj nové verejné osvetlenie, ktoré bude riadené diaľkovo, mobiliár, stojany na bicykle a ďalšie prvky,“ uzavrel P. Wolf na webe mesta. Avšak rozsiahla potreba revitalizácie je potrebná aj v ďalších častiach mesta, samospráva preto počíta aj s pomocou eurofondov.Prečítajte si viac: