FOTO: Vodiči, buďte opatrní. V Bojniciach sa začali práce na rekonštrukcii námestia


FOTO: Vodiči, buďte opatrní. V Bojniciach sa začali práce na rekonštrukcii námestia
Galéria: 4 fotky
Foto: visitbojnice.sk

Mesto Bojnice prosí návštevníkov aj obyvateľov Bojníc, aby zvýšili opatrnosť pri prejazde cez centrum mesta. Dnes 5. júna sa začala dlho očakávaná rekonštrukcia chodníka na južnej strane Hurbanovho námestia. Zhotoviteľ by mal práce ukončiť počas leta, to však závisí od vhodných poveternostných podmienok.

Viceprimátorka mesta Antónia Kováčová Píšová uviedla, že s rekonštrukciou chodníka mal začať zhotoviteľ už začiatkom mája, no pre problémy na jeho strane k oprave pristúpil až v týchto dňoch.

Ide o komplexnú rekonštrukciu chodníka v zmysle projektu s doplnením osvetlenia,” uviedla viceprimátorka na webe mesta. Pripravuje sa už aj rekonštrukcia priľahlej cesty. K rekonštrukcii južnej časti Hurbanovho námestia mesto pristúpi po zásahu vodárenskej spoločnosti.

Za rekonštrukciu chodníka a osvetlenia zaplatí radnica dodávateľovi približne 210-tisíc eur. Rekonštrukcia chodníka je podľa Kováčovej Píšovej prvou fázou celkovej rekonštrukcie južnej strany Hurbanovho námestia.

V rámci druhej fázy v podobe opravy miestnej komunikácie riešime aktuálne projekt. Projekt musíme opraviť, podľa jeho pôvodného znenia by sme totiž mali miestnu komunikáciu rozšíriť o pol metra smerom do lipovej aleje, čo by mohlo ohroziť koreňový systém. Šírku cesty tak ponecháme,  čo znamená prepracovanie projektu,” zhrnula viceprimátorka.Prečítajte si viac: