Trenčanov oslovila historická fotografia z otvorenia športovej haly a prvého osvetlenia štadiónu


Foto: Trenčanov oslovila historická fotografia z otvorenia športovej haly a prvého osvetlenia štadiónu
Galéria: 3 fotky
Foto: FB Trenčania

Stará fotografia robená pred Obchodnou akadémiou v Trenčíne, v polovici 80-tych rokov vyvolala spomienky, ale aj rozpačitosť medzi Trenčanmi. Niektorí si zaspomínali aj na ikonické „lízatká” nad futbalovým štadiónom, ktoré boli prvýkrát zasvietené presne rok po otvorení športovej haly. 

„Športovisko s kapacitou 2000 miest slávnostne otvorili na Vianoce 1980 a v júni 1979 prvý krát osvietili hraciu plochu na futbalovom štadióne,“ píše autor príspevku vo verejnej skupine Trenčania. Obidve stavby stoja na svojom mieste do dnešného dňa a takmer v rovnakej podobe ako v osemdesiatych rokoch.

Galéria: 3 fotky

Niektorí obyvatelia si dokonca pamätajú slávnostné zapínanie osvetlenia. „Stál som na hrádzi, keď skúšali tie svetlá a viem, že bola stávka, že za každú lampu, ktorá sa nerozsvieti budú platiť bedňu piva. Neviem či to pamätám správne, ale robiť to osvetlenie mali Nemci,“ píše svoju spomienku Martin.


Športová hala zase evokuje u obyvateľov rôzne pocity. Jedni spomínajú na športové podujatia v meste, tréningy, ale iní sa pozastavujú nad súčasným stavom haly. Daniela napísala, že si spomína na tréningy hádzanej a aj zápasy, ktoré tu absolvovala, no Oľga pripomína, že sa od otvorenia moc nezmenilo. „Športová hala už len chátra.“ V diskusií sa našli aj skôr narodení, ktorí si dokonca pamätajú aj, že pred postavením športoviska bývali na mieste kolotoče a cirkusy. 


 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: