Trenčania, uhádnete ktorá ulica v meste je na fotke?


Foto: Trenčania,  uhádnete ktorá ulica v meste je na fotke?
Galéria: 3 fotky
Foto: Milan Vrba

Ďalšia z historických fotografií sa objavila na sociálnej sieti. Verejná skupina Trenčan si na sociálnych sieťach získava pozornosť pridávaním historických fotografií z ulíc Trenčína. Autor opäť pripojil fotku zástavby domov, v ktorej Trenčania spoznávajú známu ulicu v meste.

Tak ako pani Gabika, aj mnohí Trenčania napísali svoje zážitky, ktoré ich spájajú s fotografiou. „Je to Hodžova ulica, takzvané toskárske štvorbytovky, vyrastala som neďaleko od nich. Z druhej strany bytovky boli garáže a záhrady.“ opisuje spomienky na výstavbu, ku ktorým sa pridáva Pavol: „Áno, z druhej strany boli garáže a na konci záhrady betónový múr hraničiaci so železnicou.“

Galéria: 3 fotky

Bytovky sa stavali za pomoci bývalej TOSky, ktorú si Trenčania veľmi dobre pamätajú ako významného investora v meste. Začiatok Sihote sa stále považuje za lukratívnu časť Trenčína a ulica vyzerá aj v dnešnom prevedení atraktívne.

Pavol v jednej z bytoviek dokonca býval a niektorí si pamätajú aj zaujímavé detaily, ktoré len tak nepostrehnete. „Býval som v tej prvej, presne kde je tá drevená lavica v okne.” píše Pavol. „To je prvých 8 bytoviek. Tie posledné 3 sa stavali v druhej etape. Všimni si, že tam nie sú okienka na WC a kúpeľňu?.“ pridala sa so svojím postrehom Lenka.Prečítajte si viac: