Polícia po nešťastí na diaľnici D zvyšuje kontroly kamiónov. Deň po pohrebe druhéhoo hasiča merajú alkohol či drogy


Foto: Polícia po nešťastí na diaľnici D zvyšuje kontroly kamiónov. Deň po pohrebe druhéhoo hasiča merajú alkohol či drogy
Galéria: 3 fotky
Foto: Polícia TN

Uplynul len jeden týždeň, čo tragicky zahynuli dvaja mladí hasiči pri výkone svojej práce na diaľnici D1 pri Hornej Strede. Po pohreboch svojich kolegov zo záchranného zboru polícia reflektuje a zvyšuje kontroly kamiónov. Príčinou nešťastia bol náraz poľského kamióna do zasahujúcich vozidiel, vedľa ktorých hasili službukonajúci hasiči požiar auta odstaveného v pravom jazdnom pruhu. 

To, za akých okolností vpálil vodič kamióna plnou rýchlosťou, zostáva zatiaľ predmetom vyšetrovania. Polícia  však reaguje na udalosť zvýšenými kontrolami nákladných vozidiel nad 7,5 tony. „Pri kontrolách sa zameriavame na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky týkajúcich sa najmä zákazu požitia alkoholu a iných návykových látok, ustanovených alebo obmedzených rýchlostí jazdy a spôsobu jazdy.“ informuje polícia pomocou sociálnych sietí.

Galéria: 3 fotky

Hliadky kontrolujú aj aktuálny technický stav vozidiel a rovnako je kontrola zameraná na príslušnú dokumentáciu a riadne povolenia. Sprísnilo sa aj dodržiavanie pracovnej doby. „Taktiež sa zameriavame na dodržiavanie organizácie pracovného času a používania záznamového zariadenia v cestnej doprave.“ dodáva polícia.

Cieľom tejto akcie je zvýšiť bezpečnosť na cestách. a predchádzať nehodám ako sa stala 27.5.2024, znížiť počet dopravných nehôd spôsobených nákladnými vozidlami a zabezpečiť dodržiavanie všetkých zákonných požiadaviek.Prečítajte si viac: