Kaskadér z Prievidze s viac ako 2 promile jazdil ulicami mesta


Foto: Kaskadér z Prievidze s viac ako 2 promile jazdil ulicami mesta Foto: Polícia TN

Nepekná bilancia tohto víkendu. Hliadka v Prievidzi zastavila vodiča, u ktorého dychová skúška preukázala viac ako 2 promile alkoholu. Ako potvrdzujú štatistiky polície, vodiči z nášho kraja sú nepoučiteľní a  opakovane sadajú za volant pod vplyvom alkoholu.  

V sobotu v poobedných hodinách bol v meste Prievidza na ulici Stavbárov, zastavený hliadkou Obvodného oddelenia PZ Prievidza len 29-ročný vodič na vozidle Škoda Octavia. „Po predošlom rozhovore bola s vodičom vykonaná dychová skúška, ktorá skončila s pozitívnym výsledkom 2,02 promile alkoholu v krvi. Opakovaná dychová skúška ukázala u vodiča ešte viac, konkrétne 2,40 promile alkoholu.“ informuje polícia na svojom profile.

Vodič bol hliadkou okamžite zadržaný a teraz sa bude zodpovedať za svoj skutok. „Poverený príslušník z Prievidze vzniesol obvinenie za prečin Ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. Po vykonaní potrebných úkonov bol vodič umiestnený do cely policajného zaistenia.“ uvádza polícia. O jeho osude následne rozhodoval súd.  

Polícia opäť apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky – alkohol ani iné návykové látky za ŽIADNYCH okolností za volant motorového vozidla nepatria.

Prečítajte si viac: