Muž opakovane týral svojich psov: Zúbožené zviera si všimli obyvatelia obce v okrese Púchov


Foto: Muž opakovane týral svojich psov: Zúbožené zviera si všimli obyvatelia obce v okrese Púchov Foto: Ilustračné foto/pixabay.com

Muža z obce Ladce v okrese Púchov odsúdili za trestný čin týrania zvierat. Na linku krutosti volali obyvatelia obce, pretože videli, ako majiteľ psa pravidelne vodí niekoľko hodín po dedine na vôdzke a s malým náhubkom. Pes bol hladný a smädný.

Inšpektori linky krutosti s pracovníkmi veterinárnej a potravinovej správy psíka majiteľovi ihneď zobrali. Pred dvomi rokmi ale zaznamenali rovnaký prípad týrania psa pri tom istom majiteľovi. Pes bol na krátkej reťazi a nemal búdu, vodu ani jedlo.

Muž bol v podmienke, no aj tak si zadovážil ďalšieho psa a týral ho podobným spôsobom. Tentokrát ho však väzenie neminie. Šesťročného Maxa previezli do útulku, kde sa musí ešte par týždňov zotavovať, aby mohol byť ponúknutý na adopciu.

Sudca vydal trestný rozkaz, ktorým obvineného uznal za vinného, zo spáchania prečinu týrania zvierat a uložil mu trest odňatia slobody v trvaní 18 mesiacov, pričom výkon tohto trestu podmienečne odložil na skúšobnú dobu v trvaní tri roky. Trestný rozkaz nadobudol právoplatnosť,” uviedol pre portál noviny.sk hovorca Krajského súdu v Trenčíne Roman Tarabus.

Prečítajte si viac: