Kamionista, ktorý spôsobil smrteľnú zrážku na diaľnici D1, sa postavil pred súd. Prepustili ho na slobodu


Foto: Kamionista, ktorý spôsobil smrteľnú zrážku na diaľnici D1, sa postavil pred súd. Prepustili ho na slobodu Foto: Facebook/Hasičský a záchranný zbor

Začiatkom týždňa Slovenskom otriasla obrovská tragédia. Na frekventovanom úseku diaľnice D1 smerom na Bratislavu do hasičského auta nečakane vpálil poľský kamión. Zranenia dvoch hasičov boli nezlučiteľné so životom. Podľa informácií televízie JOJ poľský vodič sa postavil pred Okresný súd v Trenčíne. Pojednávanie trvalo viac ako tri hodiny a skončilo s nečakaným zvratom.

Ako uviedla pre TV JOJ prokurátorka okresnej prokuratúry v Trenčíne, sudca obvineného zo zadržania prepustil na slobodu. Mariusz, ktorý v osudný deň šoféroval kamión, má na svedomí dva ľudské životy. Ďalšia osoba je naďalej hospitalizovaná v kritickom stave. V súvislosti s tým ho vyšetrovateľ obvinil z prečinu usmrtenia a ublíženia na zdraví.

„Zo strany prokuratúry bola žiadaná aj úteková, aj preventívna väzba. Sudca sa pre prípravné konania nestotožnil s návrhom, a preto zo strany prokuratúry bola podaná sťažnosť. Väzba bola nahradená dohľadom probačného a mediačného úradníka,“ dodala prokurátorka.Podľa zistení TV JOJ mal obvinený vo svojej výpovedi uviesť, že nevie, ako presne došlo k tragédií. Pamätá si vraj len samotný náraz. Údajne mal dostať mikrospánok. Zároveň poprel, že by v osudný moment počas jazdy manipuloval s mobilným telefónom. Svoju vinu priznal a pred sudcom sa údajne rozplakal.

Po zadržaní mu bola odobratá vzorka krvi na zistenie prítomnosti omamných látok. Vyšetrovatelia čakajú na jej komplexné výsledky. V prípade dokázania viny obvinenému hrozí trest odňatia slobody na päť rokov.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: