Marcová prechádzka mestom so sprievodcom vám priblíži život za čias Márie Terézie, už 3. 3. o 16:00


Foto: Marcová prechádzka mestom so sprievodcom vám priblíži život za čias Márie Terézie, už 3. 3. o 16:00 Foto: Kultúrno-informačné centrum Trenčín

Marcová prechádzka mestom so sprievodcom sa blíži. Začína sa už v sobou, 3. marca, o 16:00 a má názov Trenčín  za čias Márie Terézie.

„Osvietenská panovníčka Mária Terézia sa premyslenými reformami usilovala o zlepšenie situácie monarchie, jej obyvateľstva, ako aj o celkový hospodársky a spoločenský rozvoj. Pri reformách jej asistovali odborne aj politicky zdatní radcovia. Zároveň sa okrem štátnych povinností venovala výchove svojich 16 detí,“ informuje Kultúrno-iformačné centrum v Trenčíne, organizátor podujatia.  

Dozviete sa ako sa v tej dobe žilo. Sprievodca vám odpovie na otázky ako napríklad v ako príbuzenskom vzťahu bol trenčiansky župan Ján Baptista Ilešházi a Mária Terézia? Prečo Mária Terézia súhlasila so zrušením jezuitov? Na ktorej budove v Trenčíne je uvedené meno Márie Terézie?  

Vstupné na podujatie je 1 euro pre dospelých a 50 centov pre dieťa do 6 rokov. Predaj vstupeniek prebieha počas pracovných dní od 8:00 do 17:00 v KIC Trenčín. V deň prechádzky si môžete lístok kúpiť od 15:30 do 16:00.Miesto: Kultúrno-informačné centrum Trenčín
Dátum: 03.03.2018 - 16:00


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Kultúrno-informačné centrum Trenčín