FOTO: Čím viac detí, tým viac zelene. V Dubnici dostane každé bábätko svoj stromček


FOTO: Čím viac detí, tým viac zelene. V Dubnici dostane každé bábätko svoj stromček
Galéria: 7 fotiek
Foto: Mesto Dubnica nad Váhom

V Dubnici nad Váhom zaviedli peknú a k tomu aj prospešnú tradíciu, vďaka nej sa v meste nachádza stále viac a viac zelene. Pre nových občiankov vysádzajú stromčeky, rodičia tak môžu vidieť vyrastať nie len svoje deti, ale aj strom nesúci ich meno

K už zasadeným vyše sto stromčekom, pribudlo ďalších sedem. Táto výsadba bola pre primátora Petra Wolfa o niečo špeciálnejšia ako predchádzajúce. Stromček zasadil tiež, a to pre svojho syna Arthura. „Veľmi ma teší, že sme aj my mohli priložiť ruku k dielu a o zverený stromček sa budeme poctivo starať,“ dodal primátor.

Dreviny, ktoré sú vysádzané, predchádzajúce dôkladnému výberu. Ide o druhy vhodné do mestského prostredia. Starostlivo sú zvolene aj lokality, do ktorých zeleň pribúda. 

„Dbáme o to, aby ich mali rodičia čo možno najbližšie a zároveň, aby neboli vysadené napríklad nad inžinierskymi sieťami, čo by v budúcnosti mohlo spôsobiť viaceré komplikácie,“ uviedla Janka Beniaková z referátu životného prostredia mestského úradu.Prečítajte si viac: