Ukrajinka, ktorá dobodala svojho muža v Novej Dubnici, spoznala trest. Vo väzení si odsedí 15 rokov


Foto: Ukrajinka, ktorá dobodala svojho muža v Novej Dubnici, spoznala trest. Vo väzení si odsedí 15 rokov Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky, Trenčiansky samosprávny kraj

Ešte v januári minulého roka došlo v Novej Dubnici k vražde. Ukrajinka Katerina B. mala kuchynským nožom dobodať na smrť svojho manžela Sergija. Útok sa odohral v byte, ktorý si ukrajinská rodina prenajala. Obaja manželia boli pod vplyvom alkoholu, pričom útok nožom predchádzal fackám od manžela.

Žena sa k činu nakoniec priznala, no tvrdila, že konala v nutnej obrane. Trenčiansky okresný súd ju pôvodne odsúdil na trest odňatia slobody na osem rokov. Prokurátorovi sa zdal trest príliš mierny, preto sa proti tomuto rozhodnutiu odvolal.

Katerina čakala na súdny proces vo väzbe, no dnes spoznala svoj trest. Krajský súd v Trenčíne ju poslal do väzenia na 15 rokov. Odsúdenej pôvodne hrozilo, že za mrežami strávi až 20 rokov, píše denník Sme. Podľa súdu žena netrpela žiadnou psychickou chorobou, žila bezúhonný život a taktiež prihliadal na predchádzajúce konanie poškodeného s ktorým žila v takzvanom kalamitnom manželstve.


S rozhodnutím nie sú stotožnení

Obhajca Kateriny B. však s rozhodnutím senátu nie je spokojný. „Neboli sme spokojní ani s tým, že nám okresný súd dal osem rokov, vzhľadom na právnu kvalifikáciu skutku. Určite zvážime mimoriadny opravný prostriedok. Počítali sme však aj s touto možnosťou,“ povedal právnik odsúdenej Ján Kanaba.

Ako ďalej uviedol, s rozhodnutím súdu nie je stotožnená ani odsúdená. Podľa neho nemala v úmysle privodiť manželovi smrť a sama odsúdená po vypočutí verdiktu oľutovala svoje konanie.

Prokurátor považuje pôvodné rozhodnutie okresného súdu za príliš mierne, pretože podľa dôkazov išlo o úmyselný trestný čin. Krajský súd vyhovel odvolaniu prokurátora a v požadovanom smere uložil prísnejší trest. „Z tohto pohľadu hodnotím rozhodnutie krajského súdu ako zákonné a opodstatnené. Odsúdená po predchádzajúcom konflikte použila zbraň proti svojmu manželovi. Nožom ho opakovanie zasiahla do častí tela, ktoré sú dôležité pre život. Také bolo jej konanie v stručnosti,“ uzavrel.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: