Developer chce v projekte Nová Merina vybudovat v Trenčíne viac ako 600 bytov


Foto: Developer chce v projekte Nová Merina vybudovat v Trenčíne viac ako 600 bytov
Galéria: 3 fotky
Foto: Occam Real Estate

Rozsiahly projekt Nová Merina naberá nové kontúry, do hry vstúpil nový investor, ktorý má priniesť novú úroveň bývania v širšom centre Trenčína. Viac ako 600 bytov vyrastie v bývalom priemyselnom areáli, s dopravnou dostupnosťou a v blízkosti nákupných centier. 

Do významného a pre mnohých Trenčanov citlivého projektu vstúpila skupina WOOD & Company, pričom doterajší spoluinvestor Occam Real Estate zostáva v projekte ako minoritný partner a manažér. „Od začiatku chceme ponúknuť nielen kvalitné a udržateľné bývanie v prémiovej lokalite Trenčína, ale aj využiť priemyselné dedičstvo mesta,” informuje Marek Kalma, Managing Director spoločnosti Occam Real Estate. 

Galéria: 3 fotky

V rámci bývalej fabriky postaví developer viac ako 600 moderných bytov a  priestory pre maloobchodné prevádzky, športové a aj kultúrne aktivity. Stavba bude usporiadaná do blokov a veľký dôraz chce investor dať na okolitú zeleň a atraktívne verejné priestory pre peších. „Máme radosť, že do projektu Nová Merina prichádza silný investor, ktorý so sebou prináša nielen kapitál, ale aj nové perspektívy. Veríme, že spojenie našich skúseností s rezidenčným segmentom a investičného potenciálu WOOD & Company prinesie projektu Nová Merina nový impulz,” hovorí Marek Kalma.

Začiatok výstavby prvých bytov je naplánovaný na rok 2026. Ďalšie fázy budú pokračovať podľa aktuálneho vývoja na realitnom trhu.Prečítajte si viac: