VIDEO: Dobrovoľní hasiči z Nitrianskeho Pravna zasahovali pri ťažkej dopravnej nehode


Foto: VIDEO: Dobrovoľní hasiči z Nitrianskeho Pravna zasahovali pri ťažkej dopravnej nehode
Galéria: 5 fotiek
Foto: Facebook/Hasiči Nitrianske Pravno

V pondelok približne o 14:20 hod. došlo k dopravnej nehode jedného motorového vozidla na ceste I/64 za obcou Kľačno v smere do Žiliny. Informáciu o nehode poskytlo Operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Trenčíne dobrovoľným hasičom z Nitrianskeho Pravna.

Na miesto okamžite vyrazili všetky záchranné zložky vrátane troch dobrovoľných hasičov z Nitrianskeho Pravna. Po príchode k nehodovej udalosti dobrovoľní hasiči zistili, že na mieste už je aj policajná hliadka.

Podľa hasičov sa zranená osoba nachádzala mimo vozidla. Auto narazilo do betónového oporného múru, a tak skončilo čiastočne mimo vozovky. „Jednotka zranenej osobe poskytla prvú pomoc, na havarovanom vozidle vykonala protipožiarne opatrenia a vytýčila miesto udalosti,“ informovali dobrovoľní hasiči na sociálnej sieti.

Po príjazde hasičov z Okresného riaditeľstva HaZZ v Prievidzi im dobrovoľní hasiči odovzdali velenie a veliteľ zásahu rozhodol o ďalšom postupe. „Jednotky ďalej plnili jeho rozkazy, riadili dopravu na mieste udalosti, zachytávali unikajúce prevádzkové kvapaliny,” priblížili postup zásahu dobrovoľní hasiči.

Na miesto udalosti následne dorazila posádka Rýchlej lekárskej pomoci (RLP), ktorá si zranenú osobu prevzala do svojej starostlivosti. „Po zdokumentovaní udalosti veliteľ zásahu vydal rozkaz na vytiahnutie havarovaného vozidla na vozovku a jeho naloženie na vozidlo odťahovej služby, očistenie vozovky, zbalenie vecných prostriedkov a jednotky sa následne vrátili na svoje základne,“ uviedli dobrovoľní hasiči z Nitrianskeho Pravna.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu