Dávajte pozor na svojich domácich miláčikov. Na Hlavnej ulici v Zlatovciach niekto strieľa do mačiek


Foto: Dávajte pozor na svojich domácich miláčikov. Na Hlavnej ulici v Zlatovciach niekto strieľa do mačiek
Galéria: 4 fotky
Foto: https://www.facebook.com/mackinmajer

Obyvatelia z Trenčína by si mali dávať pozor na domácich miláčikov. Vyzerá to tak, že mestskej časti Zlatovce sa niekto zabáva strieľaním do mačiek. Takto znel status Lenky, ktorá upozornila na nebezpečnú zábavku niekoho v okolí na Hlavnej ulici v Zámostí. „ Bolo to asi včera, tetin kocúr prišiel s nábojom vedľa oka“.

Galéria: 4 fotky

Pod príspevkom sa hneď pridali komentáre ľudí, ktorí zažili podobnú situáciu, niektorí však tvrdia, že im strelec postrelil mačku na vlastnom pozemku. „predvčerom mi niekto trafil jednu z mojich mačiek a to bola pritom doma na dvore, chvalabohu je v poriadku takže to bude pravdepodobne niekto kto má poschodový dom, alebo povalu odkiaľ vie mieriť, buďte obozretní ľudia.“ píše pani Katarína, pričom upozorňuje, že ide o trestný čin. 

To sa však nepáčilo iným prispievateľom, ktorí mali na skutok iný názor. „Podľa mňa na svojom dvore nech ju zastrelí. Kto chce mať mačku, nech si ju má doma. Aký je rozdiel, keď bude mať psa, ktorý tu mačku roztrhá, ako keď strelí vzduchovkou a mačka prežije, ale už sa neukáže na jeho pozemku.“ vyjadril názor Tomáš, ktorý sa zapojil do diskusie, či ide o trestný čin alebo nie.


To, či sa človek dopustí strieľaním zo vzduchovky na zviera priestupku, alebo trestného činu, závisí od konkrétnych okolností prípadu a od skutkového stavu. Ak by išlo priestupok, môže byť uložená peňažná pokuta vo výške od 400 eur do 1.000 eur a trest odňatia slobody v prípade týrania na dva roky až päť rokov.“ vysvetlil advokát Mgr. Rastislav Munka, PhD problém v inej obci s rovnakou situáciou.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu