Zlodej, ktorý to nevzdáva. Nepodarilo sa mu vykradnúť jednu predajňu, tak sa vlámal do druhej


Foto: Zlodej, ktorý to nevzdáva. Nepodarilo sa mu vykradnúť jednu predajňu, tak sa vlámal do druhej Foto: canva.com

Zlodej si vždy nájde cestu. Najnovšie sa 45-ročný muž pokúsil vlámať do predajne v obci Zemianske Kostoľany v okrese Prievidza. Najskôr vypáčil zámok na vstupných dverách, kde aj prerezal spodný zámok. Neskôr sa skúsil vlámať do predajne z druhej strany predajne, kde vypáčil plastové dvere v časti zámku. Ani jedny dvere sa mu však nepodarilo otvoriť, informovala polícia Trenčianskeho kraja na sociálnej sieti.

Keďže sa zlodejovi nepodarilo dostať do predajne, presunul sa k vedľajšej budove, kde sa nachádza predajňa potravín. „Tam prekonal oplotenie, vypáčil dvere predajne a znefunkčnil výstražné zariadenie. Následne odcudzil zo skladových priestorov tovar v hodnote takmer 2 300 eur,“ uviedli z polície.

Polícia Trenčianskeho kraja vykonala pátraciu akciu v súčinnosti s príslušníkmi kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Trenčíne, na základe ktorej sa podarilo zadržať páchateľa daného skutku.

„Vyšetrovateľ z Prievidze vzniesol obvinenie 45-ročnému mužovi pre spáchanie prečinu Krádeže v štádiu pokusu v súbehu s prečinom Poškodzovanie cudzej veci,“ priblížili policajti s tým, že na obvineného podal vyšetrovateľ podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby, s ktorým sa súd stotožnil.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu