V trenčianskom podchode zbili muža so zdravotným postihnutím, musia ho operovať. Rodina hľadá vinníka


Foto: V trenčianskom podchode zbili muža so zdravotným postihnutím, musia ho operovať. Rodina hľadá vinníka Foto: canva.com, google.com

K samotnému incidentu malo dôjsť ešte v stredu 8. mája počas sviatočného dňa medzi 14:00 až 15:00 hod. Neznámy páchateľ zaútočil na muža s ťažkým zdravotným postihnutím v trenčianskom podchode vedľa prevádzky pneuservisu Mikona. Podľa najnovších informácií malo ísť o štyroch páchateľov.

Zdravotne postihnutý muž utrpel mnohopočetné zlomeniny v oblasti tváre, v dôsledku čoho musí podstúpiť operáciu. Jeho syn sa podelil o nepríjemnú udalosť na sociálnej sieti. 

„Pozdravujem neznámeho páchateľa, ktorý dňa 08. 05. 2024 medzi 14:00-15:00 hod. v podchode vedľa pneuservisu Mikona zbil môjho otca, ktorý je ZŤP a spôsobil otcovi mnohopočetné zlomeniny v oblasti tváre. Otec musí podstúpiť operáciu,“ napísal na sociálnej sieti Michal, ktorý týmto žiada verejnosť o akékoľvek informácie. 

Pre páchateľa má aj odkaz: „Dúfam, že si teraz spokojný, čo si urobil a verím, že ťa spravodlivosť dobehne.“ Podľa Michala mala jeho otca napadnúť štvorčlenná skupina v zložení dvoch mužov a dvoch žien vo veku približne 20 až 25 rokov. 

Ľudia sú zdesení, sú tam vôbec kamery?

Trenčianskym podchodom prejdú denne stovky ľudí. Mladí aj starí, deti zo škôl či dospelí z práce. Viacerí sa preto čudujú, či tam vôbec sú nejaké kamery. „Prečo nie sú v každom podchode kamery? Keby tam boli, neboli by v nich útoky na pokojných ľudí, neboli by počmárané graffiti a neslúžili by niektorým ako WC. Holt, európske mesto kultúry,“ píše Martin.


Podľa syna napadnutého muža, Michala, tam kamera údajne umiestnená je, no netuší, či niečo zachytila. Záznam by mala mať polícia.

„To je mi nesmierne ľúto - skoré uzdravenie prajem. Kamery sú tam z oboch strán, ale či sú funkčné, neviem. Často tade chodím s dvoma malými deťmi a neraz som sa tam bála,“ vyjadrila sa Janka.

„Takí si nemôžu vážiť ani svojich rodičov, keď toto dokázali. Prajem skoré uzdravenie a dúfam, že tie svine sa nájdu. Dolámať im ruky aj nohy,“ uviedla komentujúca Maťka.

Podľa Kristíny mohli byť útočníci pod vplyvom omamných látok. „Skoré uzdravenie prajem. Nechápem, kde tento svet speje, keď si vybíjajú zlosť na nevinných ľuďoch. Počítam, že neboli triezvi, isto by to neurobili a nedivila by som sa, keby aj drogy mali. Držím palce, nech sa to dobre skončí.“

„Dúfam, že sa nájdu a budú riadne potrestaní. To je také úbohé, čo si dokázali, že napadnú takého človeka. Keby radšej venovali čas pomoci ľuďom. Toto dokáže urobiť len úbožiak. Prajem skoré uzdravenie tela aj mysle,“ odkazuje Danka.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu