- 7. máj 2024 o 10:10
Pacienti Fakultnej nemocnice v Trenčíne ocenili prácu lekárov aj sestier. Toto odkázali kardiológom a pediatrom
Aj pacienti majú svoj hlas. V trenčianskej Fakultnej nemocnici sa ho nerozhodli použiť kriticky, ale slovami chvály. Prostredníctvom sociálnych sietí sa rozhodli pacienti poďakovať Kardiologickému oddeleniu a klinike Pediatrie v Trenčíne.
V prvom prípade išlo o záchranu života po infarkte. Situáciu opísala vďačná rodina B. ako akútnu a vyzdvihla profesionalitu a prístup primára MUDr. Petra Blaška a celého oddelenia kardiológie. „Celý tím počas 10 dní pobytu našej matky Božky na tomto oddelení zvádzal ťažký boj za záchranu jej života. Doslova ju jednou rukou držal, aby neodišla a druhou robil zákroky na jej viacerých upchatých cievach po infarkte. Vďaka prístupu a obdivuhodnej profesionalite pána primára sa naďalej môžeme tešiť jej prítomnosti na tomto svete,“ zneli slová chvály od príbuzných pani Boženy.
Druhý prípad sa týkal záchrany života malého pacienta, ktorý upadol do anafylaktickej reakcie po konzumácií potraviny. Rodina privolala záchrannú službu, ktorá promptne previezla dieťa na kliniku Pediatrie v Trenčíne. „Veľká vďaka najmä ošetrujúcim lekárom - MUDr. Lalinskej, MUDr. Juráčkovej a samozrejme pánovi primárovi MUDr. Pavlovi Šimurkovi a všetkým sestričkám,“ píše pani Helena v mialy pre nemocnicu.
Osobité poďakovanie patrilo aj MUDr. Babicovej z ambulancie klinickej imunológie a alergiológie. „Ako mamine malého pacienta mi detailne, dôsledne a citlivo vysvetlila spôsoby pomoci pri prípadnej opakovanej reakcií, ktorá dúfame už nikdy nenastane.“
Ku slovám chvály sa pridávali aj ľudia reagujúci pod príspevkami oficiálnej stránky nemocnice, ale svoje potešenie vyjadrili aj samotní lekári. „Tešíme sa v mene tímu z ďalšieho krásneho poďakovania"
Minútky zo Slovenska
- 14:10 Polícia uzavrela Rázusovo nábrežie: Pri Moste SNP našli neznámy predmet
- 14:00 Štátni ochranári spustili web, na ktorom nájdete informácie o výskyte medveďov
- 14:00 FOTO: Nestihli ste prechádzku po rozkvitnutej Brdárke? Čerešňový raj očami fotografa vám vyrazí dych
- 13:59 Seniora z Oravy hľadajú už tretí týždeň. Do terénu vyrazili policajti na koňoch, hasiči aj desiatky dobrovoľníkov
- 13:30 VIDEO: Fotograf nechal kameru vo Veľkej Fatre. Pózoval mu medveď, vlk, líšky, diviak a dokonca aj kamzíky
- 13:20 FOTO: Toto zostalo z obľúbeného levického kúpaliska, ktoré bolo kedysi živým miestom, ľudia vyčítajú úpadok aj mestu
- 13:00 Exstarosta bratislavského Nového Mesta prehovoril o príbehu sakúr na Trnavskom mýte
- 13:00 FOTO: Čo bude s Námestím mládeže vo Zvolene? Obyvatelia prišli s viacerými návrhmi ako priestor oživiť
- 13:00 FOTO: Pri Belianskom rybníku pribudli nové toalety, polepšia si tak turisti aj cyklisti
- 13:00 Na rad prišiel ďalší most v Ploskom, pre rekonštrukciu ho uzavrú na niekoľko mesiacov. Kadiaľ povedie obchádzka?
- 12:35 VIDEO: Cyklisti v Martine zrazili korčuliarku. Mladú ženu nechali so zlomenou sánkou ležať na zemi a ušli
- 12:16 Spadnutý strom komplikuje dopravu pod Tatrami, cesta je prejazdná len v jednom pruhu
- 12:11 Hľadá sa mladučká Simonka zo Smrečian. Zmizla počas víkendovej noci, nikto nevie, kde môže byť
- 12:00 PRIESKUM: Dankova SNS by v apríli skončila mimo parlamentu, jazýčkom na váhach by mohol byť Matovič
- 12:00 Polícia kontrolovala tuningové zrazy v Bratislave: Odhalila desiatky priestupkov