FOTO: Na Myjave zakotvil Titanic. Šancu zažiť atmosféru legendárneho parníku máte ešte týždeň


FOTO: Na Myjave zakotvil Titanic. Šancu zažiť atmosféru legendárneho parníku máte ešte týždeň
Galéria: 10 fotiek
Foto: Facebook/Mesto Myajava

V priestoroch Kultúrneho domu Samka Dudíka v Myjave momentálne prebieha unikátna výstava venovaná najznámejšej námornej katastrofe všetkých čias. Svetoznáma loď Titanic sa po zrážke s ľadovcom v Atlantickom oceáne nečakane potopila pred 112 rokmi. Expozícia, ktorej súčasťou sú aj autentické predmety z „nepotopiteľného“ parníku, bola symbolicky otvorená presne v deň výročia tejto smutnej tragédie v pondelok 15. apríla 2024. 

Výstavu pripravili Dominik Vrabeľ a Dada Helíková v spolupráci s mestom Myjava. Jej súčasťou sú zaujímavé artefakty z ich súkromnej zbierky, ako aj autentické predmety pochádzajúce nielen priamo z Titanicu, ale aj jeho sesterskej lode Olympic. Návštevníci sa tak môžu pokochať napríklad porcelánom, ktorý sa na palube používal počas prvej a poslednej osudovej plavby, prípadne vernými replikami rôznych dobových objektov.

Súčasťou výstavy sú aj informačné tabule, ktoré predstavia mnoho zaujímavostí z histórie parníka. Návštevníci tiež môžu využiť príležitosť virtuálnej prechádzky v priestoroch prvej triedy v sprievode hudby, ktorú počúvali samotní cestujúci. Atmosféru expozície dotvorí komentár jej spoluautora  Dominika Vrabeľa. 

Výstava potrvá do 26. apríla 2024 podľa harmonogramu, ktorý si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii. Komentované prehliadky je možné dohodnúť aj individuálne na telefónnom čísle 0950 688 352.

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu