FOTO: Zlodeji sa pokúsili "vybieliť" dva bankomaty. Tie zostali zničené, no z lupu sa netešili


FOTO: Zlodeji sa pokúsili "vybieliť" dva bankomaty. Tie zostali zničené, no z lupu sa netešili
Galéria: 3 fotky
Foto: archív Polícia SR-Trenčiansky kraj/mm

Dva pokusy vykradnutia bankomatov za jeden týždeň v Trenčianskom kraji. Páchatelia si brúsili zuby na státisíce eur, ktoré bankomaty v sebe ukrývali, no „zuby im cvakli naprázdno“. Namiesto radosti z vydareného lupu, majú bankomatoví zlodeji ale úplne iné starosti. Po prstoch im klepli policajti.

„Tento týždeň došlo v našom kraji až k dvom pokusom vykradnúť bankomat. Prvý prípad sa stal v pondelok v obci Pruské. Dvaja páchatelia v nočných hodinách vyrezali otvor pod miestom slúžiacim na vkladanie karty do bankomatu. Potom vykonali úpravu kabeláže za účelom dosiahnutia vydania finančnej hotovosti, k čomu však nedošlo. Páchatelia z miesta činu ušli na neznáme miesto,“ informovala polícia s tým, že v tom čase sa v bankomate nachádzala finančná hotovosť vo výške 105 tisíc eur.


Rovnaký scenár sa zopakoval o dva dni neskôr. Tentokrát si zlodeji vyhliadli bankomat v obci Čachtice. „Vyrezali otvor pod miestom na vkladanie kariet, čím chceli dosiahnuť odcudzenie finančnej hotovosti, ktorá sa v tom čase nachádzala v bankomate vo výške takmer 140 tisíc eur,“ opísala druhý prípad polícia.


Vidina ľahkého zisku sa dvom mužom v okamihu rozplynula a namiesto vysnívaného blahobytu, skončili s putami na rukách.Polícia oboch mužov zadržala a po vykonaní potrebných procesných úkonov obvinila. Momentálne sú umiestnení v cele policajného zaistenia,“ prezradila polícia, ktorej sa v krátkom čase podarilo páchateľov v Čachticiach dolapiť.


Dvojica mužov čelí za skutok v obci Pruské obvineniu zo zločinu krádež spáchaný v štádiu pokusu v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci. „Za skutok v obci Čachtice, vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru vzniesol 29 a 28 – ročnému mužovi obvinenie za obzvlášť závažný zločin krádež spáchaný v štádiu pokusu v súbehu s prečinom poškodzovanie cudzej veci. Zároveň bol podaný podnet na podanie návrhu na vzatie obvinených do väzby,“ uviedla polícia s tým, že obvineným v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu