FOTO: V Trenčíne vytiahli kosačky, začalo sa celoplošné kosenie


FOTO: V Trenčíne vytiahli kosačky, začalo sa celoplošné kosenie
Galéria: 3 fotky
Foto: archív mesto Trenčín

V Trenčíne sa kosí ostošesť, mestom sa ozýva zvuk motorových kosačiek. Pred veľkonočnými sviatkami sa začalo prvé kosenie verejnej zelene v centre mesta réžii pracovníkov Mestského hospodárstva a správy lesov. Ako informovalo mesto na svojich stránkach, postupne sa k nim pridávajú vysúťažené spoločnosti, ktoré sa postarajú o verejnú zeleň vo všetkých mestských častiach.

„Aktuálne sa kosí Soblahovská ulica a jej okolie, mestská časť Sever a Západ a od budúceho týždňa sa začne kosiť aj na Juhu. Celkovo je na rok 2024 naplánovaných päť celoplošných kosení, pričom posledné bude aj so zberom jesenného lístia. Niektoré vybrané plochy sa pre podporu biodiverzity nepokosia, podobne ako v minulých rokoch,“ upresnila trenčianska samospráva.

Radnica zdôraznila, že zeleň v centre mesta a vybrané plochy v mestskej časti Stred kosia zamestnanci Mestského hospodárstva a správy lesov. „O ostatnú verejnú zeleň sa starajú vysúťažené spoločnosti, pri prvom tohtoročnom kosení sú to ešte tie, ktoré vzišli z minulého verejného obstarávania.Tie nasledujúce kosenia by už mali realizovať dodávatelia, s ktorými bude mať Trenčín podpísanú zmluvu na ďalšie štyri roky, a to na základe novej verejnej súťaže. Aktuálne ešte nie je ukončená a vyhodnotená súťaž na kosenie verejnej zelene v mestských častiach Západ, Stred a Sever – východ,“ uzavrelo mesto s tým, že o kosenie zelene v areáloch základných škôl sa starajú školníci alebo pracovníci Mestského hospodárstva a správy lesov, ale dvory materských škôl kosí vysúťažený dodávateľ.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu