Boris Záhumenský „razil“ cestu sanitke: trest 18 mesiacov nepodmienečne a 9 rokov zákaz šoférovania


Foto: Boris Záhumenský „razil“ cestu sanitke: trest 18 mesiacov nepodmienečne a 9 rokov zákaz šoférovania Foto: cas.sk

Boris Záhumenský, vodič, ktorý “razil” cestu sanitke svojím kabrioletom koncom mája 2016 sa dočkal rozhodnutia súdu. Okresný súd ho vo svojom rozsudku uznal vinným z viacerých činov. Vymeral mu trest odňatia slobody na 18 mesiacov nepodmienečne a pridal aj zákaz vedenia vozidla na 9 rokov.

Podľa platného rozsudku súdu spáchal Záhumenský prečin všeobecného ohrozovania. Podľa rozhodnutia súdu vyvolal minimálne 22 kolíznych situácií, ktoré mohli mať za následok aj tzv. reťazovú reakciu a ohrozenie väčšieho počtu osôb nachádzajúcich sa vo vozidlách, s priamou hrozbou vzniku ťažkých zranení alebo úmrtia.

Boris Záhumenský na svojom facebookovom profile zverejnil celý rozsudok súdu. Odvoláva sa na to, že ho do omylu uviedol vodič sanitky. Záhumenský sa rovnako odvoláva na to, že po celý čas mal zapnuté výstražné znamenia a chcel pomôcť preraziť cestu sanitke.

„18 MESIACOV odňatia slobody NEPODMIENEČNE a zákaz viesť akékoľvek motorové vozidlo po dobu, a teraz sa podržte 9 ROKOV!!! Priznávam, že som urobil chybu,za čo som sa viac krát ospravedlnil,a nemám problém sa ospravedlniť aj teraz všetkým záchranným zložkám nielen na Slovensku, tak isto aj vodičom v protismere.Dopustil som sa viacerých dopravných priestupkov za čo si budem niesť zodpovednosť! No po celý čas, ako som aj tvrdil od začiatku, som bol uvedený chovaním vodiča sanitky do omylu, na čo existuje dôkaz priamo vo vyšetrovacom spise!“ uvádza Záhumenský na svojom facebookovom profile, kde zverejnil celý rozsudok súdu.


Z jazdy vodiča existuje aj video, ktoré zachytila posádka sanitky. Video, na ktoré sa odvoláva aj sám Záhumenský mu pri rozhodovaní súdu nijako nepomohlo, skôr naopak. Sám však tvrdí, že existuje ešte jedno video, ktoré je súčasťou spisu, ktoré nebolo mediálne zverejnené a dokazuje jeho nevinu, no ani to mu nepomohlo. 

„NIKDY NESUĎTE NIKOHO V ŽIVOTE,KEĎ NEPOZNATE VŠETKY FAKTY,hlavne tie,ktoré sa nemajú dostať napovrch,lebo to OBJEDNAVATELOM tejto kauzy nevyhovuje!!!EXISTUJE totiž aj DRUHE VIDEO zo sanitky,ktoré je smerodatné,“ dodáva v komentároch na sociálnej sieti. Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: facebook/Boris Záhumenský