Dopravné ihrisko v Starej Turej mali zničiť vandali. Bolo to naozaj tak?


Foto: Dopravné ihrisko v Starej Turej mali zničiť vandali. Bolo to naozaj tak? Foto: Facebook/Mesto Stará Turá - oficiálna stránka mesta

V Starej Turej mali koncom týždňa vyčíňať neznámi vandali a znečistiť Dopravné ihrisko pre voľnočasové  aktivity detí. Spôsobili to naozaj vandali alebo tento neporiadok ostal po hrajúcich sa deťoch?

Sklamanie, smútok, hnev aj nepochopenie, to sú pocity, ktoré pociťujeme. Je naozaj náročné nájsť slová ospravedlnenia pre nepochopiteľné a nezmyselné konanie, znečisťovanie Dopravného detského ihriska pre DETI,“ uviedlo mesto na sociálnej sieti.

Pod príspevkom sa však strhla búrlivá diskusia, že na ihrisku nevyčíňali vandali, ale rozhádzanú trávu po sebe nechali deti, ktoré sa tam hrali. „Deti sa hrali. Nič hrozne sa nestalo. Trocha kreativity pri použití trávy ešte nikomu neublížilo, obzvlášť keď je to detské ihrisko,“ vyjadril sa Peter.


Neboli to vandali, hrali sa tam malinké deti zhruba 4-5 rokov. Ževraj si zdobia obchod. Je to len tráva, ktorá sa dá pozametať. Nič nezničili,“ objasnila Oľga. Deťom vraj na ihrisku chýba zeleň.

Technické služby mesta v najbližších dňoch tieto nečistoty z ihriska odstránia. Ak však v budúcnosti uvidíte vandalov, neváhajte volať mestskú políciu na linke 158.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu